Pachet Sport Edition pentru Mercedes CLK
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Actuala generatie CLK se apropie de sfarsit. Ca un ultim efort de reimprospatare a modelului, Mercedes ofera acum o editie sport pentru ambele variante, coupe si cabriolet. Noul pachet aduce un aer masculin si sportiv, CLK fiind preferata in general de barbati.
Pachetul include jante din aliaj usor de 18 inch, un body-kit restilizat AMG si lampi bi-xenon ca echipare standard. Modelul a primit un spoiler frontal mai ascutit, mai agresiv si praguri laterale asemanatoare celor folosite de exemplarele AMG. Imaginea sportiva este completata de discurile de frana perforate si de etrierele imprimate Mercedes-Benz. Look-ul spate a fost si el imbunatatit prin adaugarea unei tevi de esapament cromate cu amortizor sonor de evacuare.
Bazat pe versiunea de top Avantgarde, noua editie sport a primit un volan sport AMG si un schimbator de viteza imbracate in piele. In functie de motorizare, unele modele vor fi echipate cu o cutie de viteze automata 7G-TRONIC, care poate schimba treptele cu 30% mai rapid decat transmisiile normale.
Acest Pachet Sport Edition va fi disponibil numai pentru modelele CLK Avantgarde si va costa 3.332 de euro.
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din Modele noi
-
Ferdinand Alexander Porsche a fondat Porsche Design în 1972 împreună cu fratele său, Hans-Peter. Deși F.A., cum era cunoscut, a murit în 2012, Porsche celebrează ceea ce ar fi fost a 90-a sa aniversare. (12.12)
-
Land Rover Classic, divizia de mașini clasice a mărcii britanice, readuce pe piață vechea generație Defender, la aproape 10 ani de la sfârșitul producție. Exemplarele clasice sunt restaurate și pot fi vopsite în culorile noului Defender OCTA, cea mai puternică versiune a modelului de teren. (11.12)
-
Opel a lansat oficial noua Astra facelift. Noua versiune actualizată a modelului compact primește o parte frontală revizuită cu faruri LED adaptive noi, materiale noi în habitaclu și autonomie mai mare pentru versiunea electrică. (10.12)
-
Porsche: „Ritmul de inovare al mărcilor chineze îți taie respirația”

-
Noul Opel Astra facelift: faruri LED adaptive și autonomie mărită pentru versiunea electrică

-
Noua Kia Seltos: SUV-ul subcompact ajunge acum și în Europa

-
Dacia deschide comenzile pentru noile Sandero și Sandero Stepway facelift: start de la 15.750 euro

-
Land Rover readuce pe piață clasicul Defender: culori noi, preluate de la Defender OCTA







Comentarii (0)