Passat R36 la primavara?
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Constructorul german este aproape de a scoate pe piata, in luna aprilie a anului viitor, o versiune supersport a celebrului Passat: R36.
Primavara anului viitor va aduce iubitorilor gamei Passat ultima versiune care lipseste din serie: varful sportiv, Passat R36.
Modelul german va fi lansat in luna aprilie a anului 2007 si va dispune de un motor de FSI V6 de 3.6 litri si 300 de cai putere combinat cu un sistem de transmisie DSG. Viitorul R36 le va da ocazia celor de la Volkswagen de a se apropia de “fratii” de la Audi, fara a avea tendinte de canibalizare.
Astfel, un viitor VW Passat R36 se va situa in gama imediat sub Audi S4, atat ca pret cat si ca putere.
Adauga un comentariu
Automarket nu este responsabil pentru acuratetea informatiilor din comentariile postate de cititori. Ne rezervam dreptul de a selecta comentariile.
Ultimele stiri din Modele noi
-
Ediția specială a SUV-ului complet electric celebrează implicarea Mahindra în campionatul Formula E încă din 2014. (30.11)
-
Toyota a confirmat mai multe detalii importante despre noul GR GT, viitorul supercar al mărcii japoneze. Succesorul spiritual al lui Lexus LFA va fi dezvăluit la începutul lui decembrie. (28.11)
-
Audi a anunțat oficial o motorizare nouă pentru A6 și Q5. Cele două modele pot fi comandate acum cu un motor V6 diesel cu sistem mild-hybrid și care poate fi alimentat cu biocombustibil. (27.11)
-
FOTOSPION: Primele imagini cu viitoarea Dacia C-Neo, un viitor rival pentru Skoda Octavia

-
În premieră, vânzările de mașini plug-in hybrid le-au depăsit pe cele diesel în Europa

-
Dacia Sandero rămâne preferata europenilor după 10 luni

-
Irezistibil

-
CATL construiește o fabrică de baterii de 4.1 miliarde de euro în Spania

Intrebari & Raspunsuri
Close
Inchide notificarea pentru



Comentarii (0)