Range Rover Sport... si mai sport
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Credeati ca versiunea sportiva a SUV-ului Range Rover nu poate fi imbunatatita? Va inselati. Tunerii de la Arden, specializati in modificarea modelelor britanice, s-au gandit sa stoarca maximum de sportivitate si agresivitate din Range Rover Sport.
La nivel exterior se observa spoiler-ul in totalitate nou, pragurile laterale cromate cu iluminare si tevi de esapament cromate integrate in spoiler-ul spate, total modificat. Tunerii britanici au umblat si sub capota SUV-ului puterea propulsorului fiind marita cu 45 de cai putere pana la 315 cai. Motorul V8 turbodiesel va dezvolta pana la 700 Nm, mecanicii Arden punand mare accent pe imbunatatirea cuplului motor.
Arden Tuning are o traditie de peste 30 de ani in modificarea modelelor britanice ca Jaguar sau Land Rover
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din Tuning
-
Potrivit celor mai recente informații, celebra companie de tuning AC Schnitzer, specializată pe modele BMW și Mini, se va închide până la finalul acestui an. (21.03)
-
Un Lamborghini Revuelto modificat de către cei de la Mansory tocmai a intrat în celebra flotă a poliției din Dubai. În urmă cu nici două luni, flota respectivă a mai primit un Ferrari Purosangue modificat tot de Mansory. (21.02)
-
Brabus a prezentat oficial noile 800 Cabrio și XL 800 Cabrio. Cele două modele bazate pe Mercedes-AMG G63 primesc un motor V8 de 800 de cai putere și dotări specifice unei mașini pregătite pentru off-road. (25.11)
-
Motorul cu eficiență termică record vine din China: consum de 2.2 l/100 de km

-
PREMIERĂ: Noua Kia Seltos debarcă în Europa cu până la 178 CP și tracțiune integrală electrică

-
Mercedes-Benz publică primele imagini cu interiorul noului Clasa C electric

-
Noua Toyota Yaris Cross facelift: design revizuit și culori noi

-
Noul Volkswagen ID.3 Neo: autonomie mai mare și butoane fizice în habitaclu





Bai e invechita introducerea asta! Si, vai, i-au marit puterea cu 45 de cai, fantastic !