Recall de 14.000 unitati la VW Polo
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Motivul recall-ului este dat de unele probleme aparute la sistemul de incalzire a scaunelor.
Volkswagen a anuntat ca va rechema in service un numar de 14.000 de unitati ale modelului Polo, din cauza unor posibile probleme aparute la partea electrica a masinilor.
Mai precis, problema aparuta la modelul Polo tine de sistemul de incalzire al scaunelor. Se pare ca sistemul de incalzire al scaunelor genereaza mult prea multa caldura, lucru care poate deveni extrem de inconfortabil. Oficialii germani au spus ca nu exista pericole de incendii de pe urma acestei anomalii.
Cele 14.000 de unitati rechemate sunt vandute in perioada 2006-2007. Jumatate dintre ele au fost vandute in Germania, restul fiind raspandite in intreaga lume.
Adauga un comentariu
Automarket nu este responsabil pentru acuratetea informatiilor din comentariile postate de cititori. Ne rezervam dreptul de a selecta comentariile.
Ultimele stiri din General
-
Rolls-Royce a lansat propriul său set de șah ca un accesoriu pentru clienții mașinilor sale. Noul set include o suprafață de joc cu un lemn tăiat cu laser și piese din aluminiu care integrează magneți. (20.04)
-
John Elkann, președintele Stellantis, nu este de acord cu tarifele impuse de președintele american Donald Trump și nici cu normele de poluare foarte stricte impuse de Uniunea Europeană. El spune că industria auto este amenințată din cauza acestor două reglementări. (16.04)
-
Audi a anunțat un nou proiect prin care vrea ca vechile mașini de curse ale sale să ajungă în mâinile unor colecționari privați. Pentru început, Audi a scos la vânzare un prototip cu care a concurat în Campionatul Mondial de Anduranță și o mașină care a luat startul în seria DTM. (04.04)
-
Volkswagen va lansa modele noi cu motoare termice pe post de generator
-
Renault deschide comenzile pentru Austral facelift în România: start de la 31.000 euro
-
Noul Citroen C5 Aircross: SUV cu motorizări hibride PHEV și versiuni electrice
-
Universal apreciat
-
Chinezii lansează o marcă nouă de pick-up-uri. Va ajunge și în Europa
Intrebari & Raspunsuri
Close
Inchide notificarea pentru
Comentarii (5)