Superb, noua generatie
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Fabrica Skoda din Kvasny va produce, incepand cu 14 august, versiunea 2007 a modelului Superb.
Cele mai evidente schimbari fata de generatia anterioara sunt reprezentate de noua forma a grilei frontale, de semnalizatoarele incorporate in oglinzile retrovizoare, de blocurile optice frontale si posterioare redesenate si de noile culori dipsonibile la exterior: bej Capuccino, verde Olive, gri Anthracit si gri Satin.
La interior, noutatile principale se refera la noua configuratie a plansei de bord si la designul general al habitaclului.
Versiunile de echipare existente pana acum (Classic, Comfort si Elegance) sunt completate de Laurin & Clement (prima denumire a constructorului ceh), care cuprinde, printre altele, jante de 17 inch, teava dubla de esapament si notatii subtile pe aripile frontale. In interior, varianta de echipare Laurin & Clement dispune de scaune acoperite cu piele, plansa de bord cu insertii din lemn si finisaje din metal pe gurile de aer din interior si pe manerele usilor.
Sub capota noii versiuni a modelului Superb vor exista patru motoare pe benzina si patru diesel-uri, cu puteri variind intre 113 si 190 CP (pentru benzina) respectiv intre 103 si 160 CP (pentru diesel-uri). Versiunile de top sunt motorul cu sase cilindri de 2.8 litri si TDI-ul V6 de 2.5 litri.
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din Modele noi
-
Volkswagen a anunțat oficial o nouă strategie în ceea ce privește denumirea viitoarelor sale modele. Astfel, numele celor mai bine vândute modele ale mărcii vor purta numele ID. (03.09)
-
Volvo a confirmat oficial data lansării noii generații EX60. Viitorul SUV electric va fi prezentat oficial în ianuarie 2026. (03.09)
-
BMW a publicat o imagine sugestivă nouă cu viitoarea generație a SUV-ului electric iX3. Noul model va fi primul din noua familie de modele electrice Neue Klasse, iar prezentarea va avea loc la Salonul Auto de la Munchen. (03.09)
-
Horse Powertrains produce un nou motor de 1.2 litri mild-hybrid cu GPL în România
-
Noua Kia Stonic: design nou și motorizare mild-hybrid
-
Volvo lansează noul XC70: versiune PHEV cu autonomie electrică de peste 200 km
-
Noul BYD Seal 6 DM-i: model hibrid cu autonomie electrică de 105 kilometri și preț de 36.500 euro
-
Tesla prezintă noul Model Y Performance: 460 CP și autonomie de 580 km
Comentarii (0)