Tag Heuer Tesla Roadster: cadoul de 150 de ani
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Producatorul de ceasuri Tag Heuer implineste anul acesta 150 de ani de la infiintarea companiei, iar pentru aniversarea acestui lucru elvetienii au colaborat la un proiect comun cu constructorul american Tesla. Rezultatul acestui parteneriat poarta numele de Tag Heuer Tesla Roadster si a fost prezentat in cadrul Salonului Auto de la Geneva.
Modelul american a primit o serie de modificari la interior. Consola centrala a fost redesenata de seful designerilor americani, Franz von Holzhausen, aceasta integrand o serie de elemente caracteristice Tag Heuer. In noua consola centrala a fost integrata cea mai recenta creatie a elvetienilor care va fi prezentata pe 18 martie la Basel in cadrul celei mai mari expozitii de ceasuri din lume. De asemenea, modelul american dispune de telefonul mobil Tag Meridiist dar si de o editie limitata a cronometrelor elvetiene.
Tag Heuer Tesla Roadster este vopsit in culoarea Foucault Field Grey, o nunata reprezentativa pentru ambele companii. In cadrul expozitiei de ceasuri de la Basel, Tag Heuer va prezenta si modelul aniversar creat in colaborare cu Tesla.
Via | autocar
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din Modele noi
-
Constructorul italian de automobile a publicat primele imagini și informații despre noul Fenomeno Roadster. Cea mai puternică decapotabilă din istoria companiei va fi replicată în doar 15 exemplare. (10.05)
-
Constructorul italian de automobile a publicat o primă imagine teaser cu un nou model special. Cel mai probabil este vorba despre Fenomeno Spyder. (09.05)
-
Renault a lansat oficial noua versiune Plein Sud pentru modelul electric 4 E-Tech. Noua versiune primește un plafon retractabil electric din pânză, precum și sisteme de asistență noi, disponibile de acum și pentru celelalte echipări. (08.05)
-
Noul MG4 Urban poate fi comandat în România: start de la 20.000 de euro

-
Motorizare nouă pentru Renault Clio: benzină+GPL și 1.450 km autonomie totală

-
Marca Oltcit, reînregistrată de Ford Otosan: fosta marcă românească va fi protejată

-
Audi readuce la viață o mașină care a stabilit un record de viteză în anii ’30

-
INTERVIU: Co CEO MATEROM, importator al mărcii LEPAS în România: "Vrem să vindem 700 de unități până la finalul anului"

















Comentarii (0)