VIDEO: Un BMW Seria 6 a fost transformat în Bugatti Veyron
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Se întâmplă în Rusia. Un tânăr din Pavlodar au reuşit să-şi îndeplinească într-un mod neobişnuit visul de a avea un Bugatti Veyron în garaj: prin recarosarea unui BMW Seria 6.
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Automarket nu este responsabil pentru acuratetea informatiilor din comentariile postate de cititori. Ne rezervam dreptul de a selecta comentariile.
Ultimele stiri din Video
-
Britanicii de la carwow au realizat o liniuță cel puțin neobișnuită. Aceștia au pus față în față un supercar italian cu motor V10 și un SUV complet electric. Este vorba de Lamborghini Huracan Performante și Zeekr 8X. Aflați în video care model a câștigat. (24.06)
-
Cei de la Hagerty au luat noul Lamborghini Temerario pentru a vedea cum se descurcă în fața a două dintre cele mai rapide supercaruri de pe piață, adică Ferrari 296 și McLaren 765 LT. Aflați în video care supercar a câștigat liniuța. (23.06)
-
Xiaomi YU7 GT a stabilit primul record de tur în regim autonom de rulare pe circuitul Nürburgring Nordschleife. Mașina a finalizat testele pe celebrul circuit fără intervenție umană. Turul a fost realizat în 10 minute și 29 de secunde, mai lent cu 3 minut (22.06)
-
Naturalizare

-
Dacia Sandriders, o nouă oprire în România. Aventură în off-road cu Duster Spirit of Sand

-
Prima imagine cu noua generație Dacia Spring: va fi produsă în Europa

-
Prețuri noul Mercedes-Benz GLE facelift în România: start de la 91.840 euro

-
Noua față Maserati: facelift pentru Grecale, GranTurismo și GranCabrio

Intrebari & Raspunsuri
Close
Inchide notificarea pentru












Pariez ca slapii erau increstati cu sigle de Bmw aurite. :D
ma intreb daca a schimbat locul motorului totusi ...
Insa daca tipul a reusit sa-l construiasca manual,mai ales singur este de apreciat..
Majoritatea vorbiti ca e urat,ca e de "cocalari",insa niciunul nu aveti habar despre ce inseamna crearea manuala a unei masini.
Nu stim nici sa indreptam o tabla ,sa construim masini unicat exclus,dar toti ne pricepen la fotbal,masini si femei.
Pun pariu ca daca s-ar produce in serie o astfel de copie a unui bugatti veyron ,mai ales cu motor diesel, si-ar cumpara jumatate din fitosii de pe la noi.Insa criticam ce nu putem avea...
Dar daca a facut totul manual, atunci jos palaria!
De ceva vreme se fac replici mai fidele sau mai din topor ale unor modele istorice, celebre, actuale sau scumpe, sunt firme care produc chiar si serii mici de astfel de copii, sau sunt ateliere care produc bodykituri de tuning si construiesc o replica doar ca sa arate de ce sunt in stare, este o reclama mai mult decat normala. Sa nu crezi ca doar rusii produc replici, mult inaintea lor au produs americanii si vest europenii.... asa ca lasati mai moale ideea de cocalar. Sunt convins ca printre cei care si-au exprimat parerea mai sus se afla si cocalari, fara ca ei sa isi dea seama ca sunt. :)
referitor la faptu ca pui pariu ca fitosii ar plati un asa kitsch diesel, recunosc ca ai dreptate, insa mai e o precizare de facut... ASTA DOAR IN ROMANIA! raman la parerea mea ca orice model de serie arata mult mai bine decat orice interventie facuta de orice amator...
ON: Buna incercare. A incercat ceva original, chiar daca este un pic kitsch.
Totusi. nu cred.... In Rusia e frig si maimutoilor le place la caldura, exceptand unele specii pe cale de disparitie ... Nu e cazul tau .
Transformarea unei masini normale intr-o "replica" a unei masini exotice, istorice, celebre, etc, se face in SUA si in Europa de vest de multa vreme (acum se pare ca si in Rusia) si acolo nu e considerat cocalarism, poate fi o reclama a maiestriei unui meserias care are o afacere in domeniul tuningului normal, ba chiar sunt firme care produc replici istorice in serie mica si nu pe putini bani.