VW a vandut cu 50% mai mult in Romania
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Importatorul Porsche Romania a anuntat vanzari in crestere la modelele VW, in primele cinci luni din 2007.
Vanzarile Volkswagen au crescut cu 52,8% in primele cinci luni ale anului, ajungand la un total de 8.140 de unitati.
Vanzarile la modelele Audi au inregistrat un salt si mai mare, ajungand la 1.115 unitati, cresterea consemnata fiind de 62%. Cel mai bine vandut model Volkswagen a fost Polo cu 2.329 de masini, anunta importatorul Porsche Romania. Vanzarile modelului Golf au urcat la 2.255 de unitati, fata de 1.379 in primele cinci luni ale anului anterior.
Modelul Passat a fost vandut in 1.894 unitati, in urcare cu 22,5%. De asemenea, modelul Touareg a fost vandut intr-un numar de 585 unitati, iar pentru cabrioletul Eos au fost facute 117 cereri de cumparare.
Adauga un comentariu
Automarket nu este responsabil pentru acuratetea informatiilor din comentariile postate de cititori. Ne rezervam dreptul de a selecta comentariile.
Ultimele stiri din Intern
-
Administrația Fondului pentru Mediu a anunțat oficial o nouă sesiune de înscrieri pentru programul Rabla 2025. Înscrierile pentru persoanele fizice încep din 16 decembrie, iar acestea sunt deschise până la sfârșitul anului. (15.12)
-
Producția auto din România a avut parte de o scădere de 2.5% în ultimele 11 luni, potrivit noilor date furnizate de Asociația Constructorilor de Automobile din România. În luna noiembrie au fost produse la fel de multe mașini ca în aceeași lună de anul trecut. (09.12)
-
Dacia a anunțat oficial deschiderea comenzilor pentru noile versiuni actualizate ale lui Sandero și Sandero Stepway. Primele exemplare vor fi livrate în primul trimestru din 2026. (09.12)
-
Porsche: „Ritmul de inovare al mărcilor chineze îți taie respirația”

-
Noul Opel Astra facelift: faruri LED adaptive și autonomie mărită pentru versiunea electrică

-
Noua Kia Seltos: SUV-ul subcompact ajunge acum și în Europa

-
Dacia deschide comenzile pentru noile Sandero și Sandero Stepway facelift: start de la 15.750 euro

-
Land Rover readuce pe piață clasicul Defender: culori noi, preluate de la Defender OCTA

Intrebari & Raspunsuri
Close
Inchide notificarea pentru



Comentarii (0)