VW Cross Phaeton: lux in off-road!
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Versiunile speciale dedicate modelelor gamei Volkswagen se innoiesc cu una extrem de interesamta. Este vorba de varianta off-road a luxosului Phaeton, denumita VW Cross Phaeton.
Partea exterioara nu se deosebeste cu nimic de elementele clasice ale gamei Cross: Parasocuri din plastic opac, bandouri laterale din plastic si bare de amarare pe plafon. Evident, suspensiile au fost ridicate iar garda la sol si unghiul de atac au fost marite pentru a putea face fata terenurilor accidentate. In premiera pe o versiune Cross, Phaeton pentru off-road va dispune de tractiune integrala.
In ceea ce priveste motorizarile care vor fi disponibile, vom vedea la lucru un W12 de 6.0 litri, un V10 TDI de 5.0 litri, un V8 de 4.2 litri si doua V6: 3.2 FSI si 3.0 TDI.
*****
STIMATI VIZITATORI, aceasta informatie, precum si fotografiile, au fost rezultatul direct al unei farse cu ocazia zilei de 1 aprilie. Va multumim pentru ca ne urmariti si ne reauzim la anul, pe vremea asta. Pana atunci, urmeaza 366 de zile de informatii superserioase si interesante. Ramaneti cu www.automarket.ro!
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din Modele noi
-
Stellantis Pro One, divizia de vehicule comerciale a grupului multinațional, a prezentat oficial o nouă generație de vehicule utilitare compacte. Noile modele, vândute sub siglele Opel, Fiat, Citroen și Peugeot, primesc soluții noi de utilizare a spațiului interior, dar și diferite tipuri de propulsoare, inclusiv versiuni electrice. (18.06)
-
Skoda a publicat primele schițe oficiale cu interiorul viitorul SUV electric Peaq. Noul model va avea 7 locuri și un ecran central montat vertical, pentru prima dată. (18.06)
-
Maserati a prezentat oficial un design nou pentru modelele Grecale, GranTurismo și GranCabrio. Cele 3 modele primesc o parte frontală revizuită, noutăți în habitaclu și motoare mai puternice. (18.06)
-
Chinezii de la XPeng debutează pe piața din România: 4 modele, inclusiv un MPV

-
Primele imagini cu noul BMW X5: în premieră, versiune electrică și una cu hidrogen

-
RECORD: Koenigsegg Jesko Absolut, cea mai rapidă mașină de serie pe sfertul de milă

-
Naturalizare

-
Noul Audi A6 Allroad: pentru prima dată cu motor hibrid plug-in





Sper ca a fost o gluma
.... limuzina de teren....... ha ha ha
.... asteptam cu interes A8 si S-Klasse in variante off-road............