100 de comenzi pentru viitorul Aston Martin One-77
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Criza financiara aparuta la nivel global pare sa nu ii afacteze catusi de putin pe clientii Aston Martin. Desi nu a fost prezentat inca oficial si apare din ce in ce mai des exclusiv in teasere, supercar-ul companiei britanice, One-77, este dorit peste masura de catre cei care vor sa aiba in garaj o piesa de muzeu contemporana. Pretul anuntat de catre constructor, 1.25 milioane de euro, nu i-a speriat pe potentialii cumparatori, sefii Aston Martin anuntand astazi ca au primit deja 100 de comenzi pentru viitorul model.
Marea problema este reprezentata de faptul ca One-77 va fi produs intr-o serie limitata la 77 de exemplare, criteriul dupa care se va face selectia fiind, se pare, "primul sosit-primul servit".
Oficialii companiei au primit foarte bine vestea existentei ofertelor, anuntand ca One-77 (V12, 7.0 litri, 3.5 secunde pentru 0-100 km/h, 320 km/h viteza maxima) "depaseste toate asteptarile Aston Martin".
via | Leblogauto
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din Modele noi
-
Kia a prezentat oficial o nouă generație pentru Stonic. Noul model de dimensiuni compacte aduce un design complet nou la exterior și la interior, precum și o serie de dotări noi și două motorizări, dintre care una mild-hybrid. (01.09)
-
Renault a confirmat oficial data lansării noii generații Clio. Noul model va fi prezentat săptămâna viitoare cu ocazia Salonului Auto de la Munchen. (01.09)
-
Tesla tocmai a deschis comenzile pentru noul Model Y Performance. În România, noul Tesla Model Y Performance pleacă de la 61.990 €. (29.08)
-
Horse Powertrains produce un nou motor de 1.2 litri mild-hybrid cu GPL în România
-
Volvo lansează noul XC70: versiune PHEV cu autonomie electrică de peste 200 km
-
Opel s-a răzgândit. Va comercializa mașini cu motoare termice și după 2028
-
Noua generație Volkswagen T-Roc: design nou și, în premieră, motorizări hibride
-
Noul Peugeot 308 facelift: siglă iluminată și autonomie crescută pentru versiunea electrică
Comentarii (0)