A incetat greva muncitorilor de la GM!
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Toti cei 73.000 de muncitori de la GM isi vor relua programul de munca dupa acordul incheiat intre patronat si sindicat.
In urma cu cateva momente, liderii sindicatului United Auto Workers (UAW) au anuntat incetarea conflictului de munca de la General Motors.
Liderii UAW au purtat negocieri cu conducerea GM si au ajuns in aceasta dimineata (ora Romaniei) la un acord. In aceste conditii, cei 73.000 de muncitori de la GM se vor intoarce la locurile de munca.
Activitatea de lucru se va relua incepand cu schimbul doi programat pentru aceasta zi lucratoare. Conducerea GM a acceptat cerintele UAW, riscand altfel sa piarda milioane de dolari in eventualitatea prelungirii grevei.
Adauga un comentariu
Automarket nu este responsabil pentru acuratetea informatiilor din comentariile postate de cititori. Ne rezervam dreptul de a selecta comentariile.
Ultimele stiri din Industrie
-
Producătorul japonez a anunțat recent că este nevoit să realizeze o rechemare în service pentru mai mult de un milion de modele din cauza unor probleme la kitul de pană. (12.06)
-
Producătorul german estimează că va fi nevoită să elimine 19.000 de locuri de muncă până la sfârșitul anului 2026. Până în 2030, germanii vor să elimine peste 28.000 de locuri de muncă. (12.06)
-
Francois Provost, CEO-ul Grupului Renault, a declarat că toate modelele noi ale grupului francez vor fi dezvoltate în mai puțin de 2 ani, pe modelul chinez. Renault speră ca prin această abordare să-și mărească nivelul de competitivitate pe piața europeană. (11.06)
-
Stellantis anunță trei noi modele Peugeot și o investiție majoră în Franța

-
Noul Audi Q7: design complet nou și motor V6 diesel mild-hybrid

-
Opel confirmă noul Astra și noul Corsa: patru modele noi până în 2030

-
Succesorul lui Ford Fiesta va avea versiuni de performanță

-
Noul Peugeot e-208 GTi: primele imagini cu versiunea de serie

Intrebari & Raspunsuri
Close
Inchide notificarea pentru



Comentarii (0)