Asa arata noul Renault Twingo
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Astazi la Salonul Auto de la Geneva, Renault a prezentat in premiera noua generatie a modelului Twingo.
Astazi la Salonul Auto de la Geneva, Renault a prezentat noul model Twingo. Desi este versiunea de productie, Twingo imprumuta foarte multe trasaturi de la conceptul prezentat acum doua luni, cu exceptia acoperisului panoramic, inlocuit cu unul normal la unele versiuni.
Modelul de clasa A este dinamic si usor de condus, motorizarea de top incluzand un propulsor turbo cu patru cilindri de 1.2 litri care dezvolta 100 de cai putere. La interior aspectul digitalizat al noului Twingo surprinde placut, la fel ca si turometrul amplasat solitar imediat sub volan. Celelalte instrumente de bord sunt amplasate central, pe consola de bord si au un afisaj digital.
Adauga un comentariu
Automarket nu este responsabil pentru acuratetea informatiilor din comentariile postate de cititori. Ne rezervam dreptul de a selecta comentariile.
Ultimele stiri din Modele noi
-
Citroen a prezentat noul Ami Buggy facelift, o versiune fără portiere care a fost disponibilă în trecut în serie limitată. De această dată, versiunea destinată aventurilor în aer liber este acum produsă în masă. (01.05)
-
Isuzu a prezentat oficial noul D-Max EV, prima versiune electrică a camionetei japoneze. Noul model utilitar promite o autonomie de peste 260 de kilometri. (30.04)
-
După ce anul trecut Aston Martin a scos din gamă verisunea de bază a SUV-ului DBX, producătorul britanic a rămas doar cu versiunea DBX707. Iată că Aston Martin a venit cu o versiune și mai puternică, numită S, cu 717 cai putere. (30.04)
-
Volkswagen va lansa modele noi cu motoare termice pe post de generator
-
Noul Citroen C5 Aircross: SUV cu motorizări hibride PHEV și versiuni electrice
-
Renault deschide comenzile pentru Austral facelift în România: start de la 31.000 euro
-
Universal apreciat
-
Chinezii lansează o marcă nouă de pick-up-uri. Va ajunge și în Europa
Intrebari & Raspunsuri
Close
Inchide notificarea pentru
Face nu face?
Un alt aspect este acela al gramaticii : cand articulezi un cuvant ...de obicei mai pui un " i " la sfarsit. Exemple : baieti - baietii , copii - copiii , bunici - bunicii...etc. Astfel ...francezii sunt cei ce nu fac masini aerodinamice...insa tinand cont ca e o masina de oras in special...arata suficient de aratos (parerea mea ...care este)
Despre Toyota ...masini bune intr-adevar !!! Jos palaria !!!
S-auzim de bine ...
In rest, sa fie de folos ;)
interiorul ramane ok, desi nu-s innebunitoare imbunatatirile, caci era avant-gardist cind s-a lansat, acum e normal.
preferam vechiul meu twingo!