Bugatti scoate Veyron cabrio!
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Bugatti a anuntat recent ca va mari productia la modelul Veyron . Pe langa cele 300 de unitati anuntate de Bugatti se pare ca incredibilul model de 1001 cai putere va dispune si de o versiune noua. Este vorba despre varianta cabrio a modelului – Veyron Targa.
Pentru a fi mai precisi, in limita informatiilor de care dispunem, trebuie sa subliniem ca nu este vorba de o versiune decapotabila in adevaratul sens al cuvantului ci de o versiune cu acoperis extensibil. Viitorul Veyron Targa va avea un design al acoperisului similar cu cel prezent pe modelele Porsche Carrera GT sau Koenigsegg CCX.
Informatiile existente pana in prezent arata ca noua versiune a lui Veyron va fi produsa in 80 de exemplare, iar viteza maxima va fi limitata electronic la 350 km/h.
Colegii de la Motor Authority au realizat un rendering cu viitoarea versiune a lui Bugatti Veyron.
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din Modele noi
-
Noul Alpine A290 Rallye este cel mai nou hot hatch electric lansat pentru competiții al constructorului francez. Mașina își va face debutul în luna iulie la Festivalul Vitezei de la Goodwood. (03.07)
-
BMW M2 CS a stabilit un nou record pe legendarul circuit german Nurburgring. Modelul de performanță este oficial cea mai rapidă mașină de serie din clasa compactă testată aici. (03.07)
-
Ford a lansat o nouă versiune cu tracțiune integrală pentru E-Transit Custom. Utilitara electrică va fi disponibilă pe piață începând din primăvara anului viitor. (03.07)
-
Miza pe putere: viitorul motor Toyota cu 4 cilindri poate să depășească 600 CP
-
Volkswagen, BMW și Mercedes-Benz formează o alianță pentru dezvoltarea de sisteme software
-
Mercedes-AMG recunoaște: clienții nu au rezonat cu motorul de 2.0 litri electrificat
-
Primele imagini cu noua generație Mazda CX-5. Data lansării, confirmată
-
Nissan lansează noua generație a sistemului hibrid e-Power în Europa
Comentarii (0)