Cinci mari fotbalişti europeni promovează Hyundai la Euro 2012
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Cinci fotbalişti de top ai Europei au semnat un parteneriat de imagine cu Hyundai, aceştia urmând să reprezinte marca sud-coreeană în campanii şi evenimente speciale înaintea şi în timpul Campionatului European de Fotbal care va avea loc în vara acestui an. Cei cinci fotbalişti sunt Iker Casillas (Spania/Real Madrid), Karim Benzema (Franţa/Real Madrid), Lukas Podolski (Germania/FC Koln), Giuseppe Rossi (Italia/Villarreal) şi Daniel Sturridge (Anglia/Chelsea).
Formarea "Echipei Hyundai" nu este singura implicare a mărcii în fotbal cu prilejul Campionatului European din Ucraina şi Polonia, Hyundai fiind, de altfel, unul dintre partenerii principali ai turneului final.
"Cei cinci jucători vor activa ca rivali pe durata competiţiei, dar vor fi uniţi de pasiunea lor pentru fotbal. Este o mare plăcere să îi reunim în cadrul Echipei Hyundai. Determinarea şi talentul îi recomandă pe teren, fiecare membru având potenţialul de a schimba cursul jocului în favoarea echipei din care face parte în competiţie", spune Allan Rushforth, senior vicepreşedinte al Hyundai Motor Europe.
Cu ocazia implicării celor trei nume mari din fotbal în campania Hyundai, constructorul asiatic lansează şi o campanie umanitară pe Facebook.
pentru fiecare like primit pe pagina oficială Hyundai, producătorul va dona un euro unor cazuri speciale. Obiectivul principal este atingerea sumei de 250.000 de euro.Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Modele Hyundai in Romania
-
Hyundai Elantra Preţ: 17.284 - 23.524 €
-
Hyundai Grand Santa Fe facelift Preţ: 49.341 - 50.575 €
-
Hyundai i10 facelift Preţ: 12.588 - 13.153 €
-
Hyundai i20 Active facelift Preţ: 17.124 €
-
Hyundai i20 facelift Preţ: 12.822 - 17.124 €
-
Hyundai i30 (2016 - prezent) Preţ: 16.172 - 37.045 €
-
Hyundai i30 Fastback Preţ: 20.575 - 24.026 €
-
Hyundai i40 CW facelift Preţ: 28.564 - 30.964 €
-
Hyundai i40 facelift Preţ: 25.204 - 30.004 €
-
Hyundai Ioniq Hybrid Preţ: 26.168 - 29.143 €
-
Hyundai Kona Preţ: 21.146 - 29.119 €
-
Hyundai Santa Fe Preţ: 53.181 €
-
Hyundai Tucson Preţ: 23.518 - 37.917 €
Ultimele stiri din General
-
Adrian Mardell, CEO-ul Jaguar Land Rover, a anunțat că va pleca de la conducerea grupului britanic la finalul acestui an. Oficialul britanic se va pensiona după 35 de ani petrecuți la Grupul Jaguar Land Rover. (01.08)
-
Renault a anunțat oficial noul său CEO. Acesta este François Provost, care va prelua conducerea grupului francez începând din 31 iulie. (31.07)
-
Mercedes-Benz Vito împlinește 30 de ani de existență. De-a lungul celor 4 decenii de producție, modelul utilitar al mărcii germane a cunoscut 3 generații și numeroase configurații de caroserie, propulsoare și trenuri de rulare. (30.07)
-
Cireașa de pe tort
-
Ford: producția la uzina de la Craiova a crescut cu 26% în primele 6 luni
-
Cupra, record de vânzări în prima jumătate a anului 2025. Formentor rămâne vedeta
-
Opel Astra primește o versiune hibridă mai puternică: start de la 38.500 euro
-
Porsche 911, ediție specială pentru România: omagiu adus celebrului Transfăgărășan
Deci, v-ati prins, nu? Telegrafic: Olanda la pupitrul de comanda, Huntelaar la perforat plasele adverse. Om trai si om vide!