Citroen C6 pentru ambasadorul Frantei in Romania
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Ambasadorul Frantei in Romania, Excelenta Sa Henri Paul, calatoreste incepand cu saptamana aceasta la bordul unui Citroën C6. Excelenta Sa a optat pentru versiunea Exclusive, echipata cu motorul diesel 2.7 HDi 208 CP si cutie de viteze automata.
La bordul modelului ales de Ambasadorul Frantei in Romania se afla 9 airbag-uri, un sistem de navigatie cu ecran color, scaune incalzite fata – spate, sistem de incalzire suplimentara programabil si toata gama de sisteme de de siguranta si asistenta la condus – ABS, EBD, AFU, ESP si ASR.
Ambasadorul Frantei nu este prima personalitate care alege modelul francez ca masina oficiala, Citroen C6 fiind vehiculul prezidential din Franta. Nicolas Sarkozy se afiseaza in vizitele sale oficiale la bordul celui mai luxos model din gama actuala Citroen.
"Alegerea Excelentei Sale ne incanta si confirma atuurile acestui model varf de gama. Suntem mandri ca putem pune la dispozitia lui Henri Paul un vehicul performant, elegant si perfect adaptat pozitiei si personalitatii sale. De altfel, de-a lungul istoriei sale de 90 de ani, marca Citroën a fost asociata prin modelele sale emblematice – DS, 2 CV, Tranction Avant – unor personalitati marcante ale epocii", a declarat Didier Gerard, directorul general Citroën Romania, la predarea vehiculului.
via | Citroen
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Modele Citroen in Romania
-
Citroen Berlingo Furgon Preţ: 13.685 - 15.351 €
-
Citroen Berlingo Multispace Preţ: 14.506 - 17.957 €
-
Citroen C-Elysee facelift Preţ: 11.067 - 14.518 €
-
Citroen C1 Preţ: 10.698 - 13.673 €
-
Citroen C3 Preţ: 10.600 - 15.500 €
-
Citroen C3 Aircross Preţ: 13.500 - 18.400 €
-
Citroen C4 Cactus Preţ: 13.490 - 18.890 €
-
Citroen C4 Spacetourer facelift Preţ: 23.550 - 29.976 €
-
Citroen C5 Aircross Preţ: n/a - 30.300 €
-
Citroen Grand C4 Spacetourer facelift Preţ: 24.621 - 31.047 €
-
Citroen Jumper Preţ: 21.360 - 27.240 €
-
Citroen Jumpy Combi Preţ: 21.896 - 23.562 €
-
Citroen Jumpy Furgon Preţ: 18.802 - 21.301 €
-
Citroen SpaceTourer Preţ: 25.109 - 30.464 €
Ultimele stiri din Intern
-
Ford România, alături de Omniasig Vienna Insurance Group, lansează noul pachet de asigurare Ford CASCO pentru persoanele fizice din România. Cei care cumpără un model Ford nou în perioada 1 aprilie – 30 iunie 2026 vor primi gratuit acest pachet vreme de un an. (31.03)
-
Omoda 7, noul SUV electrificat al mărcii chineze, a fost lansată oficial în România. În țara noastră, noul model primește o singură motorizare și o singură echipare, iar prețul de pornire este de 39.990 euro. (27.03)
-
BMW Group România și Registrul Auto Român și-au unit forțele pentru implementarea unui proces automatizat și digital de verificare a vehiculelor second hand din import. Prin acest parteneriat, toate modelele BMW și Mini second hand venite din afara României vor putea fi verificate înainte de prima înmatriculare în România. (24.03)
-
Noua Omoda 7, lansată oficial în România: start de la 39.990 euro

-
Electric sau hibrid? Redacția Automarket răspunde cu ajutorul a două modele electrificate Renault

-
Sfârșit de epocă: Audi va retrage definitiv motorul cu 5 cilindri din cauza normelor Euro 7

-
Mercedes-Benz confirmă data lansării pentru noile GLE, GLE Coupe și GLS

-
Noul Bugatti W16 Mistral „Caroline”: exemplar unicat, creat ca omagiu pentru fiica proprietarului















Comentarii (2)