Dacia a produs 250.000 unitati Logan MCV
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Dacia aniverseaza productia a 250.000 unitati Logan MCV. Modelul a trecut de acest hotar de productie la nici trei ani de la lansarea sa oficiala. Dupa cum stiti, Logan MCV este cel de-al doilea model din gama Logan si a primit o restilizare in octombrie 2008. Pe piata din Romania, modelul Dacia Logan MCV este oferit in patru versiuni de echipare si este disponibil in doua configuratii – cu cinci si cu sapte locuri.
Succesul modelului Dacia Logan MCV este de necontestat, acesta fiind la acelasi nivel cu cel al celorlalte modele construite pe platforma lui Logan. Peste 82% din vehiculele Logan MCV produse pana in prezent de catre fabrica Dacia din Mioveni au fost exportate. Modelul Logan MCV este exportat pe 60 de piete de pe patru continente.
Modelul aniversar a fost inscriptionat cu colant special si va fi trimis in Franta, pentru a onora o comanda. Exemplarul din imagini are un motor dCi de 1.5 litri si este vopsit in alb. Dupa cum stiti, toate modelele Dacia sunt fabricate exclusiv in baza comenzilor, producatorul roman evitand astfel crearea unui stoc permanent de modele nevandute.
Via | Dacia
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Modele Dacia in Romania
-
Dacia Dokker Preţ: 9.250 - 14.400 €
-
Dacia Dokker Stepway facelift Preţ: 12.300 - 14.200 €
-
Dacia Dokker Van facelift Preţ: 9.280 - 11.880 €
-
Dacia Duster Preţ: n/a - 18.950 €
-
Dacia Lodgy Preţ: 9.500 - 15.450 €
-
Dacia Lodgy Stepway facelift Preţ: 12.900 - 15.350 €
-
Dacia Logan facelift Preţ: 6.950 - 12.650 €
-
Dacia Logan MCV facelift Preţ: 7.900 - 13.650 €
-
Dacia Logan MCV Stepway Preţ: 12.090 - 13.990 €
-
Dacia Sandero facelift Preţ: 7.150 - 13.300 €
-
Dacia Sandero Stepway 2020 Preţ: n/a €
-
Dacia Sandero Stepway facelift Preţ: 11.200 - 13.600 €
Ultimele stiri din Intern
-
Ford a fost lider de piață în segmentul mașinilor electrice în România, în 2025. Marca americană a vândut peste 2100 de mașini electrice în țara noastră anul trecut. (14.01)
-
Potrivit datelor finale pentru anul 2025 furnizate de Asociația Constructorilor de Automobile din România, producția auto națională a avut parte de o scădere ușoară în 2025. Mai exact, producția de mașini din țara noastră a scăzut cu 2.6% anul trecut. (11.01)
-
Nokian Tyres a atins oficial borna de un milion de anvelope produse la noua sa uzină de la Oradea. Producătorul de anvelope are ca obiectiv producerea a 6 milioane de anvelope pe an la fabrica românească. (22.12)
-
Fostul șef Porsche: eliminarea lui Porsche Macan cu motoare termice, o greșeală

-
Noul Peugeot 408 facelift: design revizuit și culoare nouă

-
Noul Zeekr 7GT, lansat oficial în Europa: până la 665 kilometri autonomie

-
Noua Mazda CX-6e: SUV electric cu autonomie de 484 kilometri

-
Kia: primele imagini cu noul K4 Sportswagon, variantă break pentru Europa














Comentarii (2)