EXCLUSIV: Fotografii spion cu Mercedes-Benz CLS
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Dupa introducerea modelului CLS in 2004 si totodata lansarea efectiva a unui nou segment, cel al coupeurilor cu patru usi, Mercedes pregateste noua generatie CLS.
In baza colaborarii Automarket cu compania SB-Medien, va oferim in exclusivitate pentru Romania primele fotografii spion cu noua generatie Mercedes CLS. Noul CLS are o garda la sol redusa fata de modelul precedent, si pare sa aiba si un ampatament mai mic.
Avand in vedere ca fotografiile au surprins doar o parte din silueta masinii si spatele acesteia, nu ne putem pronunta privind partea frontala. Din ce putem observa, silueta modelului a fost creata pentru a accentua apartenenta acestui model intre coupe-uri si nu intre berline. Dupa pozitia soferului, este usor de intuit ca Mercedes CLS va avea o pozitie la volan relativ joasa, cat mai similara cu cea dintr-un coupe clasic.
Luneta este ceva mai mare fata de cea a modelului precedent, iar portbagajul, desi este umflat cu elemente de camuflaj, va avea o linie mai discreta. Forma terminatiei de la evacuarea finala a fost schimbata, acum fiind trapezoidala, fata de ovala cum este la modelul actual.
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din Fotospion
-
Au apărut primele fotografii spion cu viitoarea versiune de serie a noii generații electrice a lui Renault Twingo. Noul model va fi lansat pe piață de la jumătatea anului viitor. (14.08)
-
Au apărut primele imagini spion cu următoarea generație a lui BMW X7. Cel mai mare SUV al bavarezilor va primi o generație nouă în 2027. (20.06)
-
Au apărut primele fotografii spion cu următoarea generație Mercedes-Benz GLB. Noul SUV de dimensiuni compacte va fi lansat în 2026 și promite să fie un „salt masiv” față de actualul model, potrivit spuselor unui oficial al mărcii. (13.05)
-
Noua Kia Stonic: design nou și motorizare mild-hybrid
-
Noul BYD Seal 6 DM-i: model hibrid cu autonomie electrică de 105 kilometri și preț de 36.500 euro
-
Dacia anunță motorizări noi pentru Duster și Bigster: 150 CP și 4x4 cu transmisie automată
-
Mercedes-Benz va înceta producția modelelor EQE și EQE SUV în 2026
-
BMW prezintă Vision CE, un concept de scuter electric ce elimină nevoia de cască
Comentarii (1)