Farbio GTS, un nou supercar de vanzare
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Dupa ce ieri va anuntam despre demararea productiei in cazul supercarului neo-zeelandez Hulme, revenim astazi cu o stire asemanatoare. Un alt supercar de nisa va vedea lumina zilei si va putea fi vanat de pasionatii acestor modele. Este vorba despre modelul GTS, creat de constructorul britanic Farbio, care a inregistrat deja o serie lunga de comenzi venite din Statele Unite, Marea Britanie, Scandinavia si Thailanda.
Supercarul britanic beneficiaza de o caroserie din fibra de carbon, o podea plata cu deflector inclus si doua versiuni de motorizare. Prima versiune este disponibila impreuna cu un propulsor aspirat natural care dezvolta 262 cai putere si ii permite supercarului sa atinga 0-100 km/h in doar 4.8 secunde. Greutatea acestei versiuni este de doar 1049 kilograme.
Versiunea superioara, Rotrex Supercharged, care cantareste doar 1.066 de kilograme, beneficiaza de un propulsor supraalimentat care dezvolta pana la 384 de cai putere, suficienti pentru a atinge 0-100 km/h in 3.9 secunde.
Ambele versiuni ale supercarului GTS sunt echipate cu suspensii ajustabile si frane profesionale marca AP Racing cu discuri ventilate de 350 mm pe fata si 328 mm pe spate. La interior pasagerii se vor bucura de scaune sportive Sparco, o interfata touch-screen pentru sistemul de navigatie, sistem de climatizare si un sistem audio performant.
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din Modele noi
-
Stellantis Pro One, divizia de vehicule comerciale a grupului multinațional, a prezentat oficial o nouă generație de vehicule utilitare compacte. Noile modele, vândute sub siglele Opel, Fiat, Citroen și Peugeot, primesc soluții noi de utilizare a spațiului interior, dar și diferite tipuri de propulsoare, inclusiv versiuni electrice. (18.06)
-
Skoda a publicat primele schițe oficiale cu interiorul viitorul SUV electric Peaq. Noul model va avea 7 locuri și un ecran central montat vertical, pentru prima dată. (18.06)
-
Maserati a prezentat oficial un design nou pentru modelele Grecale, GranTurismo și GranCabrio. Cele 3 modele primesc o parte frontală revizuită, noutăți în habitaclu și motoare mai puternice. (18.06)
-
Chinezii de la XPeng debutează pe piața din România: 4 modele, inclusiv un MPV

-
Primele imagini cu noul BMW X5: în premieră, versiune electrică și una cu hidrogen

-
RECORD: Koenigsegg Jesko Absolut, cea mai rapidă mașină de serie pe sfertul de milă

-
Naturalizare

-
Noul Audi A6 Allroad: pentru prima dată cu motor hibrid plug-in






Comentarii (6)