Grupul Fiat are un nou Centru de Stil
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Marcile din cadrul grupului vor avea 200 de talente care vor lucra pentru viitoarele modele.
Grupul Fiat a inaugurat la Torino noul Centru de Stil, destinat marcilor din cadrul companiei. La eveniment au participat vicepresedinte Consiliului de Administratie, John Elkann, si CEO-ul companiei, Sergio Marchionne.
Activitatea principala a Centrul va fi punerea activitatilor de cercetare si munca de design de la brandurile Fiat, Lancia, Fiat Professional, Abarth si Maserati intr-un cadru si un stil comun.
Noul centru al Grupului Fiat reuneste 200 de angajati, extrem de talentati si experimentati. Majoritatea sunt designeri si specialisti in constructia de noi modele.
Chiar si sediul noului Centru este conceput intr-un stil revolutionar, modern, pentru a exprima activitatile pe care specialistii le vor pune in practica.
Adauga un comentariu
Automarket nu este responsabil pentru acuratetea informatiilor din comentariile postate de cititori. Ne rezervam dreptul de a selecta comentariile.
Ultimele stiri din Industrie
-
Dacia anunță că va avea în gamă nu mai puțin de 4 modele electrice noi până în 2030. Totodată, marca de la Mioveni confirmă că următoarea generație Sandero va avea o gamă de motorizări multi-energie, adică versiuni hibride. (11.03)
-
Pentru a marca 50 de ani de la apariția legendarului motor cu cinci cilindri, Audi lansează o versiune specială a lui RS 3, numită Competition limited. Limitată la 750 de exemplare, această ediție celebrează o poveste de succes de cinci decenii a mărcii cu patru inele. (11.03)
-
Porsche a introdus o a treia versiune pentru noul Cayenne Electric. Este vorba despre Cayenne S Electric, echipată cu un sistem de tracțiune integrală care oferă până la 666 de cai putere. (10.03)
-
Prima imagine oficială cu Volkswagen Golf 9

-
Noua Dacia Striker: motor hibrid și preț de pornire sub 25.000 euro

-
Noul crossover Dacia va fi numit Striker. Designul, dezvăluit în 10 martie

-
Primele imagini cu Geely Galaxy Cruiser, rivalul pentru Land Rover Defender

-
Imagini noi cu viitorul BMW i3 Neue Klasse. Data lansării, confirmată

Intrebari & Raspunsuri
Close
Inchide notificarea pentru



Comentarii (0)