Harry Potter si-a luat Grande Punto
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Probabil toata lumea a auzit de Harry Potter sau chiar a vazut una din seriile celebrului film. Daniel Radcliffe, actorul principal al filmului, a implinit 18 ani si a primit drept cadou aniversar o masina. La cele 34 de milioane de euro pe care le are in cont, pentru micul Harry un supercar sau o limuzina de lux nu ar fi reprezentat o problema.
Se pare insa ca magicianul a preferat sa fie rezervat si a ales un model de clasa mica: Fiat Grande Punto. Radcliffe, cel mai bogat actor englez al momentului, se pare ca a ales acest model din considerente ecologice. Un prieten apropiat al actorului a declarat ca acesta este foarte preocupat de protejarea mediului inconjurator, Grande Punto fiind ales in topul celor mai ecologice masini din Marea Britanie.
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din General
-
Aston Martin marchează 25 de ani de la debutul primei generații Vanquish. Modelul de performanță este acum la a 3-a generație, revenită după o pauză de 6 ani. (26.03)
-
Ian Callum, fostul designer șef al mărcii Jaguar, a dezvăluit că marca britanică avea 4 modele noi în dezvoltare înainte ca Jaguar să decidă să se concentreze doar pe mașini electrice. (20.03)
-
Lancia sărbătorește 50 de ani de la momentul lansării primei generații Gamma. Acest nume va reveni în toamna lui 2026 și va fi atribuit unui SUV. (19.03)
-
Noua Omoda 7, lansată oficial în România: start de la 39.990 euro

-
Electric sau hibrid? Redacția Automarket răspunde cu ajutorul a două modele electrificate Renault

-
Noul Jeep Compass, lansat în România: start de la 34.500 euro

-
Noul Mercedes-Maybach Clasa S facelift: motorizări electrificate, inclusiv un V12 mild-hybrid

-
Cupra Tavascan, versiune de bază nouă cu 190 de cai putere




Comentarii (1)