Honda aduce celebrul robot umanoid ASIMO in Romania
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Finala competitiei anuale de condus ecologic organizat de Honda in Romania va avea in 2010 un oaspete special: robotul ASIMO, una dintre cele mai avansate forme de inteligenta artificiala dezvoltate de industria roboticii din Japonia. Construit de Honda, ASIMO a fost prezent ca principala atractie la standurile constructorului nipon de la marile saloane auto ale lumii, urmand ca acesta sa dea startul in Honda GreenChallenge, intrecerea care va desemna in acest an cel mai "curat" sofer din Romania.
Deocamdata, concursul organizat de Honda se afla in faza inscrierilor si a calificarilor online, toti doritorii fiind invitati sa ia parte la concurs prin site-ul oficial al intrecerii Honda GreenChallenge.
"Asa cum am promis, am rezervat o serie de surprize fanilor Honda din Romania, iar prima dintre ele este prezenta lui ASIMO la finala GreenChallenge. Rolul lui ASIMO in competitia Green Challenge este unul foarte important, deoarece el va da unda verde finalistilor in ultima etapa a competitiei", spune Mihai Sandu, Project Manager al GreenChallenge 2010.
via | Honda
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Modele Honda in Romania
-
Honda Civic Preţ: 17.500 - 39.522 €
-
Honda Civic Sedan Preţ: n/a - 27.500 €
-
Honda CR-V Preţ: n/a - 38.250 €
-
Honda CR-V Hybrid Preţ: 34.000 - 43.000 €
-
Honda HR-V Preţ: 21.440 - 25.188 €
-
Honda Jazz (2014-2017) Preţ: 14.988 €
Ultimele stiri din Intern
-
Autoritățile au luat decizia ca pe mai multe străzi și bulevarde din București, mai exact din zona centrală, viteza maximă să fie limitată la 30 de km/h. Această măsură există deja pe Calea Victoriei. (30.04)
-
Dacia a tins o bornă importantă de producție la uzina de la Mioveni, acolo unde tocmai a fost asamblată mașina cu numărul 8 milioane. Este vorba despre un exemplar Bigster, finisat în nuanța exterioară Albastru Indigo. (29.04)
-
Marca chineză Chery, unul dintre cei mai mari producători auto din China, a intrat oficial pe piața din România. În țara noastră, noua marcă va fi vândută prin rețeaua dealerilor Auto Italia. (28.04)
-
Volkswagen va lansa modele noi cu motoare termice pe post de generator
-
Renault deschide comenzile pentru Austral facelift în România: start de la 31.000 euro
-
Noul Citroen C5 Aircross: SUV cu motorizări hibride PHEV și versiuni electrice
-
Universal apreciat
-
Chinezii lansează o marcă nouă de pick-up-uri. Va ajunge și în Europa
Comentarii (2)