Hyundai a vandut doua milioane de Santa Fe
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Faptul ca Hyundai a crescut foarte mult in vanzari din 2000 si pana in prezent se datoreaza in principal modelelor de succes, care au fost primite bine de public, poate si din motive financiare.
Un automobil care si-a adus o contributie importanta la cladirea renumelui capatat de Hyundai a fost SUV-ul Santa Fe, care, recent, a reusit sa bifeze doua milioane de exemplare vandute in intreaga lume. Dintre acestea, 500.000 s-au livrat numai pe piata coreeana, semn ca brandul este foarte bine privit acasa.
Santa Fe a debutat pentru prima data pe strazi in anul 2000, la mijlocul verii si a reusit sa atraga un public numeros chiar si in Romania. Sase ani mai tarziu, la Salonul de la Detroit, era prezentata cea de-a doua generatie a modelului. Ultimele retusuri au fost facute in toamna acestui an, cand SUV-ul coreean a primit si un binemeritat facelift la Salonul de la Frankfurt.
via | autoblog
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din Economic
-
Dacia Sandero a fost cea mai vândută mașină în Europa, în primele 5 luni. Cu toate acestea, vânzările modelului mărcii de la Mioveni au fost mai mici față de același interval de anul trecut. (24.06)
-
Vânzările de mașini noi au crescut cu peste 3% în luna mai, potrivit noilor date ale Asociației Constructorilor Europeni de Automobile. În același timp, europenii au cumpărat mai multe mașini și în primele 5 luni. (23.06)
-
Leapmotor a atins oficial borna de 1.5 milioane de mașini livrate la nivel mondial. Primul model al mărcii chineze a fost livrat în 2019. (19.06)
-
Skoda prezintă noul Peaq: navă amiral cu 7 locuri și 640 km autonomie

-
Zeekr a înregistrat un record de pre-comenzi pentru noul 7GT. Disponibil în România

-
Noul Morgan Midsummer Coupe: primul coupe al mărcii după 11 ani

-
JD Power publică topul calității din industria auto: Ford, numărul 1 la mărcile de volum

-
Cântec de lebădă













Comentarii (0)