Hyundai Veloster ar putea primi o versiune în cinci uşi
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Anul acesta, constructorul sud-coreean Hyundai a venit pe piaţă cu Veloster. Coupe-ul sportiv al asiaticilor şi-a făcut debutul oficial în cadrul Salonului Auto de la Detroit, iar piaţa europeană l-a putut admira în cadrul Salonului de la Geneva.
Cel mai proaspăt model coreean se dovedeşte a fi unul dintre cele mai atrăgătoare maşini ale constructorului din ultimii ani şi dispune de o singură portieră spate, poziţionată pe partea dreaptă care dispune de deschidere tradiţională. Pentru a umple golul provocat de acest compromis, constructorul coreean ar putea lansa şi o versiune cu cinci uşi a lui Veloster. Eunjoo Shin, manager care se ocupă de planificarea producţiei, a confirmat aceste zvonuri într-un interviu dat publicaţiei australiene Car Sales.
În România, Veloster este disponibil de la 20.141 de euro şi vine echipat cu o unitate de 1.6 litri cu injecţie directă care produce 140 de cai şi 167 Nm. Coupe-ul poate fi comandat alături de o transmisie manuală sau împreună cu noua cutie automată cu dublu-ambreiaj.
Via | CarSales
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Modele Hyundai in Romania
-
Hyundai Elantra Preţ: 17.284 - 23.524 €
-
Hyundai Grand Santa Fe facelift Preţ: 49.341 - 50.575 €
-
Hyundai i10 facelift Preţ: 12.588 - 13.153 €
-
Hyundai i20 Active facelift Preţ: 17.124 €
-
Hyundai i20 facelift Preţ: 12.822 - 17.124 €
-
Hyundai i30 (2016 - prezent) Preţ: 16.172 - 37.045 €
-
Hyundai i30 Fastback Preţ: 20.575 - 24.026 €
-
Hyundai i40 CW facelift Preţ: 28.564 - 30.964 €
-
Hyundai i40 facelift Preţ: 25.204 - 30.004 €
-
Hyundai Ioniq Hybrid Preţ: 26.168 - 29.143 €
-
Hyundai Kona Preţ: 21.146 - 29.119 €
-
Hyundai Santa Fe Preţ: 53.181 €
-
Hyundai Tucson Preţ: 23.518 - 37.917 €
Ultimele stiri din Modele noi
-
Rimac a lansat o ediție specială pentru modelul de performanță Nevera R. Noua ediție se numește Founder’s Edition și este limitată la numai 10 exemplare. (20.12)
-
Fiat a anunțat oficial data lansării noii generații Qubo. Monovolumul de dimensiuni mici va reveni pe piața europeană după 7 ani de pauză. (19.12)
-
Hyundai a pregătit o serie de noutăți pentru monovolumul său Staria. Noul model actualizat primește ecrane mai mari în habitaclu, mai multe comenzi fizice și o suspensie îmbunătățită. (18.12)
-
Topul celor mai fiabile mărci auto în 2025: japonezii ocupă primele 4 locuri

-
Noua Dacia Logan facelift poate fi comandată în România: start de la 15.000 de euro

-
Mercedes-Benz a construit cel mai luxos Unimog pentru a sărbători 80 de ani

-
Revoluția electrică

-
REPORTAJ: Off-road în deșertul din Maroc cu noua Dacia Duster Hybrid 4x4













"filosofia"de design "Fluidic sculpture" copie "Kinetic design"
hyundai ix35 copie ford kuga
hyundai curb copie nissan juke
hyundai veloster copie vw scirocco
hyundai avensis -un avensis mai prelins
etc. etc
si care-i faza... veloster ?!! mai sa fie, coreeni s-au italienizat... oare isi schimba si religia? coreeni astia ar vinde-o si pe mama lor pentru bani!
sa spunem lucrurilor pe nume... numele cu rezonanta latina e doar o diversiune sa nu ne gandim ca e copie dupa masina teutona, scirocco