Limuzina japoneza de 80.000 de euro
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Piata modelelor de lux ureaza bun venit unui nou membru, venit tocmai din Japonia. Este vorba despre Mitsuoka Galue S50 Limousine, un model care asa cum probabil ati banuit se inspira mai mult sau mai putin din designul europenilor.
De aceasta data, designerii japonezi au tintit sus, liniile noii limuzine fiind inspirate chiar de britanicii de la Rolls Royce. Pentru dezvoltarea varfului de gama, Mitsuoka a apelat la ajutorul celor de la Infiniti care le-au imprumutat platforma M, combinata mai apoi cu propria caroserie futurista.
Sub capota se vor afla tot motoare Infiniti, printre care un entry-level de 2.5 litri si 223 de cai putere si o unitate de top de 3.5 litri si 313 cai putere. Versiunea de top vine la pachet si cu un sistem de tractiune integrala.
Pentru toate aceste ingrediente, cei care nu isi pot permite un Rolls dar isi doresc un substitut mai ieftin pot scoate din buzunar intre 68.000 si 80.000 de euro pentru un exmplar Mitsuoka Galue S50 Limousine.
via | Worldcarfans
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Modele Rolls-Royce in Romania
-
Rolls-Royce Wraith Preţ: n/a €
Ultimele stiri din Modele noi
-
Stellantis Pro One, divizia de vehicule comerciale a grupului multinațional, a prezentat oficial o nouă generație de vehicule utilitare compacte. Noile modele, vândute sub siglele Opel, Fiat, Citroen și Peugeot, primesc soluții noi de utilizare a spațiului interior, dar și diferite tipuri de propulsoare, inclusiv versiuni electrice. (18.06)
-
Skoda a publicat primele schițe oficiale cu interiorul viitorul SUV electric Peaq. Noul model va avea 7 locuri și un ecran central montat vertical, pentru prima dată. (18.06)
-
Maserati a prezentat oficial un design nou pentru modelele Grecale, GranTurismo și GranCabrio. Cele 3 modele primesc o parte frontală revizuită, noutăți în habitaclu și motoare mai puternice. (18.06)
-
Chinezii de la XPeng debutează pe piața din România: 4 modele, inclusiv un MPV

-
Primele imagini cu noul BMW X5: în premieră, versiune electrică și una cu hidrogen

-
RECORD: Koenigsegg Jesko Absolut, cea mai rapidă mașină de serie pe sfertul de milă

-
Noul BYD Dolphin G plug-in hybrid a ajuns în România: start de la 21.990 de euro

-
Naturalizare

















are un interior grandios si un exterior pe masura, masina fiind construita pt anumiti oameni nu pt noi;)
... nu stiu d c ,,,, dar ma simt bine dupa cele spuse mai sus