Linia R revine la Volvo!
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Asa cum v-am anuntat acum cateva saptamani, Volvo a decis sa nu renunte cu totul la versiunile R de performanta si, in locul marcii distinctive R, lanseaza acum o linie distinctiva bazata pe kituri sport. Aceasta se numeste R-Design (imaginatie onomastica debordanta) si este destinata modelelor C30, S40 si V50.
Kiturile se identifica prin logo-ul R-Design prezent in toate zonele cheie ale masinii, prin spoilerele sportive, prin grila metalica cu efect satinat, prin oglinzile retrovizoare de asemenea satinate si prin jantele de 17 sau 18 inch, in functie de preferinte si de fondurile disponibile.
In interior, pachetul R-Design inseamna scaune din piele cu logo-ul embosat, volan din piele, marginea plansei de bord si pedalier din aluminiu. Acelasi material este utilizat din plin pe consola centrala, pe interiorul usilor si pe levierul schimbatorului de viteze.
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din Tehnologie
-
Finlandezii de la Donut Lab au dezvoltat prima baterie solid-state gata pentru comercializare și pentru producția de serie. Acumulatorul are o durată de viață de 100.000 de cicluri și poate fi încărcată complet în doar 5 minute. (06.01)
-
Autoliv și Tensor au dezvoltat primul volan pliabil din industrie. Acesta va fi prezent pe modelul de serie Tensor Robocar și va fi utilizat atunci când mașina se va conduce singură (condus autonom de nivel 4). (06.01)
-
Volvo va introduce un font nou pentru ecranele mașinilor sale. Noul font, numit Volvo Centum, afișează un text mai mare și promite un nivel de siguranță îmbunătățit. (23.12)
-
Șeful de design Audi critică ecranele mari din habitaclu: "Nu oferă cea mai bună experiență"

-
Noul BYD Sealion 5 DM-i a ajuns în România: start de la 27.600 euro

-
Mărcile cu cele mai multe rechemări în Europa, în 2025. Peugeot, pe primul loc

-
Noul Bertone Runabout, un supercar în stil retro cu motor V6

-
Noul Renault Duster pentru piața din India: interior nou și motor cu 158 CP















Din stire rezulta ca "kiturile sport" se rezuma la logo-uri, grile satinate, jante, logo embosat pe pielea scaunelor, pielicica pe volan si...pedalier din aluminiu. Despre performante marite, nimic. Apoi, in precedenta stire toata chestia asta se numea R-Line, nu R-Design.
volvo si saab rulz!!! ...defapt mie-mi plac suedezii in tot ce fac (SK-gaming mai ales :x :)) )