Volvo dezvolta R-Line, divizia proprie de performanta
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Acum cateva luni, va anuntam ca Volvo vrea sa renunte la divizia sa de performanta "R". Ei bine, zvonurile s-au adeverit. Insa doar partial.
Asta pentru ca, desi nu va mai exista "R", va exista in schimb "R-Line". Practic, Volvo a gandit o strategie similara celor adoptate de Audi si BMW prin cunoscutele lor "S-Line" si "M-Sport", suedezii gandind un pachet special de performanta. Prin acesta vor fi prezentate ultimele creatii in domeniul motoarelor dar si kituri speciale exterioare destinate modelelor de serie Volvo.
Se pare ca primul model destinat prepararii tehnico-estetice este S40. Aveti in imaginile alaturate primele fotografii-spion cu S40 R-Line. Cel mai probabil, prima aparitie oficiala a acestuia va avea loc la Frankfurt, peste trei luni.
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din Fotospion
-
Au apărut primele imagini spion cu cel de-al doilea model electric Dacia. Noul model va fi bazat pe platforma noului Renault Twingo E-Tech și va avea un preț de pornire sub 18.000 euro. (16.04)
-
Au apărut primele imagini spion cu viitoarea Dacia C-Neo. Acesta este numele provizoriu al unui viitor model de clasă compactă, care promite să fie un rival pentru Skoda Octavia și care va fi lansat în 2026. (25.11)
-
Au apărut primele imagini spion cu viitoarea generație electrică a lui Mercedes-Benz Clasa E. Noul model va fi lansat în 2027 și va înlocui actualul EQE. (20.11)
-
Motorul cu eficiență termică record vine din China: consum de 2.2 l/100 de km

-
PREMIERĂ: Noua Kia Seltos debarcă în Europa cu până la 178 CP și tracțiune integrală electrică

-
Mercedes-Benz publică primele imagini cu interiorul noului Clasa C electric

-
Noua Toyota Yaris Cross facelift: design revizuit și culori noi

-
Noul Volkswagen ID.3 Neo: autonomie mai mare și butoane fizice în habitaclu







Comentarii (0)