MG se intoarce, mai chinez ca niciodata
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Compania Nanjing a inceput productia variantei chinezesti a modelului sport MG TF.
Acum doi ani compania chineza Nanjing cumpara drepturile exclusive asupra brandului britanic MG Rover.
Astazi compania chineza din orasul Nanjing a anuntat inceperea oficiala a productiei a masinilor MG. Nanjing, cea mai veche companie auto din China, a investit 362 de milioane de dolari pentru extinderea facilitatilor de productie.
MG va fi introdus atat pe piata chineza cat si pe cea europeana sau americana. Deocamdata, Nanjing va produce doar modelul sport TF. Daca situatia financiara a companiei se va rezolva si vor obtine credite de la banci, Nanjing va produce modele MG cu un design conceput de ei.
Adauga un comentariu
Automarket nu este responsabil pentru acuratetea informatiilor din comentariile postate de cititori. Ne rezervam dreptul de a selecta comentariile.
Ultimele stiri din Modele noi
-
Dacia a lansat o nouă variantă utilitară pentru Duster. Aceasta se numește Cargo și este o utilitară destinată exclusiv pieței din Marea Britanie. (18.09)
-
Rolls-Royce a lansat o ediție specială unică a modelului Cullinan. SUV-ul britanic a fost făcut pe comandă pentru un client. Numit Cullinan Cosmos, acesta este primul model Rolls-Royce care dispune de un plafon pictat manual. (18.09)
-
Mitsubishi a lansat oficial noua generație Eclipse Cross. Cea de-a doua generație a SUV-ului compact este de acum exclusiv electrică și este primul astfel de model lansat după mai bine de un deceniu din partea mărcii japoneze. (18.09)
-
Înlocuitorul lui Ford Focus va fi un SUV compact: lansare în 2027
-
Italienii prezintă un nou concept creat la cererea Volkswagen
-
Renault Megane electric, eclipsat de noile 4 și 5. Francezii schimbă strategia
-
Motoare BMW pe viitoarele modele Mercedes-Benz. Germanii din Stuttgart dezmint zvonurile
-
Noua Dacia Duster Pick-Up, lansată oficial în România: start de la 26.000 euro
Intrebari & Raspunsuri
Close
Inchide notificarea pentru
Comentarii (0)