Nu va exista versiune AMG pentru Mercedes GLK
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Desi abia s-a lansat in prima luna a acestui an, despre crossover-ul Mercedes GLK au si inceput sa circule zvonuri privind o posibila versiune de performanta. In acest moment Mercedes este recunoscut ca fiind un constructor cu mare inclinatie spre versiuni de performanta, majoritatea modelelor existente in acest moment pe piata beneficiind de o alternativa potenta AMG.
Pentru a spulbera zvonurile care au circulat, oficialii Mercedes au anuntat ca nu va exista o versiune potenta pentru GLK. Potrivit presedintelui AMG, Volker Mornhinweg, in acest moment nu este loc pentru inca un SUV de performanta, actualele ML si G-Klasse suplinind toate cerintele publicului.
Mornhinweg a explicat ca inainte de a cheltui milioane pentru dezvoltarea unei versiuni de performanta, AMG trebuie sa cantareasca cu atentie si sa decida daca masina respectiva se poate inscrie in filosofia brandului. Presedintele a recunoscut si ca portofoliul tunerului este in acest moment foarte incarcat.
via: MotorAuthority
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din General
-
BMW va deschide cea mai mare expoziție de Art Car-uri începând din această săptămână. La Munchen, acolo unde este sediul mărcii germane, vor fi expuse toate cele 20 de Art Car-uri BMW create în ultimii peste 50 de ani. (28.07)
-
Stellantis a confirmat oficial vânzarea serviciului său de ride-sharing Free2Move către o companie din Germania. Grupul multinațional spune că vânzarea serviciului său de ride-sharing face parte din planul său pentru 2030. (28.07)
-
Sailun Tyre, compania chineză producătoare de anvelope, a lansat o nouă gamă de pneuri noi pentru mașinile hibride și electrice. Noua gamă de anvelope este disponibilă acum și în Europa. (23.07)
-
Chery lansează în România noua marcă iCAUR: brand de mașini electrificate

-
Formula 1 are un Safety Car nou: Mercedes-AMG GT 63 Pro 4Matic+

-
Noul Audi Q9: noul etalon al mărcii are un motor V6 diesel mild-hybrid

-
Ford și Geely, acord nou pentru producția de modele electrificate în Spania

-
Cupra, vânzări record în prima jumătate din 2026













Comentarii (2)