Primul exemplar Bentley Mulsanne s-a vandut cu 500.000 $
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Dezvaluirea oficiala a noului Mulsanne le-a adus celor de la Bentley o popularitate deosebita zilele acestea, limuzina care tinteste la succesul Rolls Royce fiind foarte apreciata de public.
Ca o confirmare a succesului, constructorul britanic a anuntat astazi ca primul exemplar Mulsanne a fost vandut in cadrul unei licitatii organizate ieri, cu suma de 500.000 de dolari. Proprietarul primei limuzine care inlocuieste Arnage a dorit sa ramana anonim, casa de licitatii Gooding & Company refuzand sa dea detalii despre acesta.
Pentru cei care isi doresc un exemplar Mulsanne, vestile nu sunt prea bune, Bentley anuntand oficial ca vanzarile vor demara oficial la mijlocul verii viitoare, pana atunci fiind posibila doar acceptarea de comenzi.
via | CarScoop
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Modele Bentley in Romania
-
Bentley Bentayga Preţ: n/a - 211.225 €
-
Bentley Continental Flying Spur Preţ: 210.056 €
-
Bentley Continental GT Preţ: 203.063 €
-
Bentley Mulsanne facelift Preţ: 313.596 €
Ultimele stiri din General
-
Mercedes-Benz se află într-un scandal amplu de corupție după ce doi angajați ai unei uzine din Germania au fost acuzați de luare de mită în valoare de milioane de euro. Autoritățile au făcut cercetări în acest sens la uzina mărcii din Sindelfingen. (22.03)
-
Andreas Mindt, șeful de design Volkswagen, spune că este mult mai greu pentru un designer să creeze o mașină mică decât un hypercar. Principalele provocări sunt reprezentate de respectarea normelor de siguranță și menținerea unor costuri reduse. (20.03)
-
Markus Duesmann, șeful Audi, a confirmat oficial schimbarea de nume a modelelor A4 și A6. Astfel, următoarele generații ale celor două modele vor fi rebotezate A5, respectiv A7. Între timp, numele vechi vor fi acordate unor viitoare modele electrice. (18.03)
-
Skoda: Noua generație Superb debutează în a doua jumătate a lui 2023
-
OFICIAL: Dacia Bigster și Duster 3 vor fi produse la Mioveni
-
OFICIAL: Audi A4 își schimbă numele în A5, iar A6 devine A7
-
Am văzut pe viu noul Ford Explorer Electric: 5 lucruri despre SUV-ul desenat de un român
-
Scandal de corupție la Mercedes-Benz: doi angajați ai unei uzine din Germania, acuzați că au luat mită de milioane de euro
Comentarii (4)