Supersport: noul Audi S5!
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
La doar doua zile de la publicarea oficiala a fotografiilor de presa ale coupe-ului Audi A5, constructorul german supraliciteaza. Nici nu am apucat sa ne clatim bine ochii cu noua aparitie in gama germana si Audi ne arunca in fata declinarea sportiva a noului sau model. Iata-l, asadar, in premiera, pe Audi S5!
Constructorul de la Ingolstadt nu a oficializat datele tehnice ale coupe-ului supersportiv S5, insa se asteapta ca acesta sa dispuna de acelasi motor V8 de 4.2 litri regasit si pe S4. Cifrele sale cheie: 340 CP si 409 Nm.
La fel ca toate exemplarele gamei S, Audi S5 dispune de suspensii sportive, de elemente individualizate pentru partile frontala si posterioara, jante si sisteme de franare superperformante, elemente interioare in constructia carora abunda fibra de carbon si posibilitatea de a alege intre o cutie de viteze manuala cu sase rapoarte sau o transmisie DSG.
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din Modele noi
-
Citroen a prezentat noul Ami Buggy facelift, o versiune fără portiere care a fost disponibilă în trecut în serie limitată. De această dată, versiunea destinată aventurilor în aer liber este acum produsă în masă. (01.05)
-
Isuzu a prezentat oficial noul D-Max EV, prima versiune electrică a camionetei japoneze. Noul model utilitar promite o autonomie de peste 260 de kilometri. (30.04)
-
După ce anul trecut Aston Martin a scos din gamă verisunea de bază a SUV-ului DBX, producătorul britanic a rămas doar cu versiunea DBX707. Iată că Aston Martin a venit cu o versiune și mai puternică, numită S, cu 717 cai putere. (30.04)
-
Volkswagen va lansa modele noi cu motoare termice pe post de generator
-
Noul Citroen C5 Aircross: SUV cu motorizări hibride PHEV și versiuni electrice
-
Renault deschide comenzile pentru Austral facelift în România: start de la 31.000 euro
-
Universal apreciat
-
Chinezii lansează o marcă nouă de pick-up-uri. Va ajunge și în Europa
CAT CREDETI CA VA FI MASINUTA ASTA?
speram sa o vedem din ce in ce mai rar pe sosele.
personal, vreau sa o vad ca piesa de muzeu cat mai repede, doar asta merita pe deplin.
nu creed ca cei de la renault se vor hatara sa faca o masina in ramania. doar reclama este de ei.
si testele care se fac pentru masini, care sunt efectuate in franta!!!! oricum, ei sunt mai patrioti decat noi, din punctul asata de vedere. pacat ca noi nu stim sa mintim la fel de frumos...