SUV-ul Mini se va numi Maxi
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Desi la un moment dat era dat ca sigur in presa auto internationala, numele "Crossman" pentru viitorul crossover MINI, prezentat sub forma de concept la Salonul Auto de la Paris, devine astazi un element relativ. Informatia a fost dezvaluita la Salonul Auto de la Paris de catre Ian Robertson, seful de marketing al celor de la Mini, care spune , fara echivoc, "va pot asigura ca modelul de serie nu va purta numele Crossman".
Conform australienilor de la GoAuto, cei care au aflat primii aceasta informatie, viitorul nume al crossover-ului va fi Mini Maxi, un joc de cuvinte interesant intre originea numelui marcii si dimensiunile noului model 4x4.
O alta informatie interesanta este cea conform caruia Mini va scoate si o versiune "Estate" a lui Maxi in 2011. Aceasta va avea tractiune fata, forma sa ramanand insa inca o necunoscuta.
via | GoAuto
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Modele Mini in Romania
-
Mini Cabrio facelift Preţ: 22.432 - 39.378 €
-
Mini Clubman Preţ: 23.622 - 39.309 €
-
Mini Countryman Preţ: 27.489 - 40.915 €
-
Mini Hatch 3 usi facelift Preţ: 19.219 - 35.213 €
-
Mini Hatch 5 usi facelift Preţ: 20.171 - 30.524 €
Ultimele stiri din Modele noi
-
Mercedes-AMG a publicat primele imagini oficiale cu viitorul AMG GT Black Series. Modelul de performanță marchează revenirea diviziei Black Series și totodată anunță și o nouă generație a lui Mercedes-AMG GT3. (24.03)
-
Potrivit unor informații noi apărute în presa britanică, Mercedes-Benz Clasa A urmează să primească o generație nouă. Viitorul model ar urma să-și facă apariția în 2028 și va avea versiuni cu motoare termice și electrice. (23.03)
-
Constructorul german de automobile lucrează la un facelift pentru modelul Multivan. Lista de noutăți include un design ușor revizuit, dar și culori noi pentru caroserie, inclusiv una cu finisaj mat oferită în premieră. (20.03)

















Aş vrea să văd unul la noi ca taximetru. Se va numi-cum altfel- Mini Maxi Taxi.