Un nou caz "Chrysler" pentru Magna?
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Chiar daca Ford a anuntat raspicat ca Volvo nu este de vanzare , zvonurile privind ofertele pentru compania suedeza nu au incetat sa apara.
Conform britanicilor de la Autocar, compania canadiana Magna International vizeaza achizitionarea brandurilor Land Rover si Volvo. Stim deja ca Magna era marele favorit la achizitia Chrysler , dar lucrurile nu au stat asa pana la sfarsit.
Zvonul conform caruia Magna ar dori sa cumpere cele doua branduri de la Ford pare irealistic, deoarece stim deja ca Ford vrea sa vanda Land Rover, dar la pachet cu Jaguar, si este cert ca americanii nu vor renunta la profitabilul brand suedez Volvo.
In orice caz, Magna poate chiar intentioneaza sa faca o astfel de oferta, dar un simt realistic ne face sa credem ca nord-americanii vor avea din nou ghinion.
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din Industrie
-
Viitorul BMW M3 va primi și un motor pe benzină pe lângă versiunea electrică deja confirmată. Specificațiile nu au fost încă dezvăluite. (01.05)
-
Pentru a marca cele cinci decenii împlinite de modelul Polo, Volkswagen tocmai a prezentat o grafică specială inspirată de ediția Polo Harlequin din anii '90. (01.05)
-
Oliver Blume, CEO-ul Porsche, a lăsat de înțeles că marca germană de mașini de performanță ar putea să oprească vânzările de modele electrice pe piața din China. Vânzările Porsche din această țară au scăzut cu peste 40% în primul trimestru din 2025. (30.04)
-
Volkswagen va lansa modele noi cu motoare termice pe post de generator
-
Noul Citroen C5 Aircross: SUV cu motorizări hibride PHEV și versiuni electrice
-
Renault deschide comenzile pentru Austral facelift în România: start de la 31.000 euro
-
Universal apreciat
-
Chinezii lansează o marcă nouă de pick-up-uri. Va ajunge și în Europa
Comentarii (0)