VW City Expert va porni de la 5000 de euro
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Inca de la primele zvonuri despre nou model VW City Expert toata lumea a inceput sa faca speculatii pe aceasta tema. Principalele discutii au fost legate de versiunile viitorului model mini, de motorizarile acestuia si de preturi .
Lucrurile au fost puse la punct de CEO-ul VW, Martin Winterkorn, care a confirmat ca viitorul model va veni in doua versiuni diferite. De asemenea, Winterkorn a confirmat ca City Expert va urma pasii originalului Bug si ca va avea motorul amplasat in partea posterioara a masinii.
Winterkorn a clarificat pe toata lumea si in privinta pretului. Versiunea pregatita pentru Europa Occidentala va costa 8.000 de euro iar cea care va fi livrata pe pietele emergente va costa intre 5000 si 7000 de euro. Cea mai ieftina versiune a viitorului model mini va fi vanduta, cel mai probabil, sub brandul Skoda. Nu se cunoaste ce versiune va fi lansata pe piata romaneasca, dar un lucru este cert, viitorul model VW va purta acelasi nume ca si o companie autohtona de imobiliare, daca mini-ul german va ramane cu acelasi nume cunoscut in prezent.
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din Modele noi
-
Kia a dezvăluit oficial un model nou pentru piața europeană. Acesta se numește K4 și este un hatchback de dimensiuni compacte disponibil cu 4 motorizări care dezvoltă până la 180 cai putere. (17.09)
-
Renault a prezentat oficial o variantă nouă pentru modelul electric 4 E-Tech. Noua variantă este botezată Societe Van și este o utilitară destinată exclusiv pieței din Franța. (17.09)
-
Dacia a lansat noua variantă Pick-Up pentru Duster. Noua variantă, dezvoltată în parteneriat cu carosierii de la Romturingia, este disponibilă pentru comandă începând de azi în România și propune un preț de pornire de 26.000 euro fără TVA. (17.09)
-
Euro 7 mai face o victimă: Audi va retrage motorul său cu 5 cilindri în 2027
-
Înlocuitorul lui Ford Focus va fi un SUV compact: lansare în 2027
-
Italienii prezintă un nou concept creat la cererea Volkswagen
-
Renault Megane electric, eclipsat de noile 4 și 5. Francezii schimbă strategia
-
Motoare BMW pe viitoarele modele Mercedes-Benz. Germanii din Stuttgart dezmint zvonurile
dau intre 5000-7000 de euro pe o cu 2 usi mai degraba pun inca 1000 euro si imi iau un logan care e mai fain
ai fost tare...si masinile alea indiene de 2000 E sunt mai bune k un logan