OFICIAL: Iata noul Honda Accord Crosstour
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Dupa o serie de patru teasere publicate in decurs de o saptamana, Honda a publicat pe site-ul sau oficial din SUA primele doua imagini ale celei mai noi aparitii din gama sa: Accord Crosstour. Este vorba de un crossover a carui constructie se bazeaza - tehnic si estetic - pe Accord, exponatul contructorului american in segmentul mediu.
Honda nu a publicat nicio alta informatie aditionala, subliniind insa faptul ca modelul se impune printr-un design agresiv al partii frontale si al profilului, imprumutat in corpore de la conceptul Acura ZDX. Stim insa ca modelul se va baza pe un propulsor de 2.4 litri si 177 de cai putere, pe un V6 de 3.5 litri si 271 de cai putere, dar si pe un motorul de 2.3 litri supraalimentat care livreaza 240 de cai putere.
Honda va lansa Accord Crosstour in Statele Unite in aceasta toamna si il va pozitiona sub actualul CR-V. Momentan nu exista informatii despre o posibila versiune europeana a noului crossover.
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Modele Honda in Romania
-
Honda Civic Preţ: 17.500 - 39.522 €
-
Honda Civic Sedan Preţ: n/a - 27.500 €
-
Honda CR-V Preţ: n/a - 38.250 €
-
Honda CR-V Hybrid Preţ: 34.000 - 43.000 €
-
Honda HR-V Preţ: 21.440 - 25.188 €
-
Honda Jazz (2014-2017) Preţ: 14.988 €
Ultimele stiri din Modele noi
-
Frank van Meel, șeful BMW M, exclude posibilitatea de a avea un motor hibrid sub capota următoarei generații M3. Noul model va păstra motoarele termice și va avea pentru prima dată și o versiune electrică. (16.06)
-
Audi a prezentat oficial noua generație A6 Allroad. Versiunea de teren a modelului este disponibil pentru prima dată cu un motor hibrid cu încărcare la priză. (16.06)
-
Mercedes-AMG a prezentat oficial versiuni actualizate pentru modelele AMG GLE 63 S 4Matic+ și AMG GLS 63 S 4Matic+. Noile modele primesc un design ușor revizuit, precum și actualizări la motorul V8 pentru un răspuns mai bun. (16.06)
-
Primele imagini cu noul BMW X5: în premieră, versiune electrică și una cu hidrogen

-
Noul concept BMW M Neue Klasse anunță primul M3 electric din istorie

-
Chinezii de la XPeng debutează pe piața din România: 4 modele, inclusiv un MPV

-
Noul BYD Dolphin G plug-in hybrid a ajuns în România: start de la 21.990 de euro

-
Stella Li, vicepreședinte executiv BYD: producția de automobile în Ungaria va începe la finalul anului 2026














hmm...............putin dezamagit............
Si asta fiindca te pricepi la masini la fel de bine ca la gramatica...
Esten nou stil observ, trebuie sa ne obisnuim cu el.
Asa nici breack-ul nu este frumos, dar ne-am obisnuit cu el si il privim putin altfel acum.
Ideala pentru drumurile de prin tara si buna de mers pana la o cabana la munte.
Suficient cat sa treci peste muntii de zapada pe care nu-i ridica nimeni la noi si pare a avea portbagaj suficient pentru bicicleta lui asta micu' +minge si alte acareturi.
Daca mai pui confortul asemanator cu al Accord-ului (speram) si satisfactia la condus+fiabilitatea Honda, cred ca avem in fata o masina de succes; nu neaparat in Romania unde sunt prea multi premianti care conduc vreo executiva germana la mana a doua-treia, dar sigur in Europa unde break-urile si crossover-urile sunt la mare succes.
cred ca a luat-o lumea razna