Primele imagini cu Chrysler 300C
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Noua generaţie a lui Chrysler 300C va debuta la începutul anului viitor în cadrul Salonului Auto de la Detroit. Fanii brandului din State se pot bucura, deoarece o serie de fotografii cu noua navă amiral a americanilor au fost făcute publice. Din imaginile prezentate putem observa că designerii Chrysler au renunţat la clasicele linii de "muscle car" şi au adoptau un stil mult mai fluid şi elegant.
Designul mai puţin "colţuros" se îmbină de minune cu noua sigla Chrysler şi cu noile blocuri optice faţă care au primit lumini LED pentru mersul pe timp de zi. La interior, viitoarea generaţie a lui 300C vine cu butoane aranjate într-o nouă ordine, pentru a face loc sistemului multimedia cu ecran de 8.4 inch cu funcţie touchscreen.
Sub capota noii nave amiral a constructorului american se vor regăsi două motorizări. Primul propulsor pregătit de Chrysler este un V6 Pentastar de 3.6 litri capabil să producă 296 de cai putere şi care poate dezvolta un cuplu motor de 354 Nm.
Cel de-al doilea agregat pregătit de americani este un V8 Hemi de 5.7 litri care livrează 365 de cai putere şi dezvoltă un cuplu motor de 530 Nm. Ultimul dintre acestea va beneficia de tehnologia Fuel Saver pentru reducerea consumului de carburant.Via | MotorTrend
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din Modele noi
-
Bentley a lansat o nouă versiune pentru modelul său de performanță Continental GT. Cea mai nouă versiune primește un pachet vizual nou și un motor care dezvoltă 680 de cai putere. (30.01)
-
Audi a confirmat oficial că viitorul model de performanță RS5 va avea sub capotă un motor hibrid cu încărcare la priză. Acesta va fi primul model RS care va primi un astfel de motor. (30.01)
-
Mercedes-Benz a prezentat oficial noua versiune facelift pentru limuzina sa de lux, Clasa S. Noul model actualizat primește un design ușor revizuit, tehnologie nouă și motorizări mai puternice. (30.01)
-
Șeful de design Audi critică ecranele mari din habitaclu: "Nu oferă cea mai bună experiență"

-
Noul BYD Sealion 5 DM-i a ajuns în România: start de la 27.600 euro

-
STUDIU: Mașinile rulate, importate din străinătate, au șanse foarte mari să aibă kilometrajul dat înapoi

-
Noul Renault Duster pentru piața din India: interior nou și motor cu 158 CP

-
Noul Bertone Runabout, un supercar în stil retro cu motor V6





























Pe de alta parte, e important si cate modificari va primi aceeasi masinacand va fi pezentata in Europa , eventual subimagine Lancia.
Daca va arata la fel, Lancia tocmai isi va mai pune o piatra de moara la gat.
Doamne feresta de o asemenea masina....
Asta pare mai degraba un facelift facut in graba care < reuseste > sa strice o imagine care dadea autenticitate si exprima bunul gust in materie de design, venit de peste ocean...
Sunt convins ca si multor americani ( lasandu-i pe aia care se vor entuziasma la vederea noilor beculete ) li se va parea un step back,acest Facelift
Masina arata bine, si reflecta noua filosifie de design a americanilor
Nu e nici o filosofie de design, e o strategie patetica de a minimaliza costurile si a spori castigurile, pt ca va avea aceeasi, probabil platforma de Lancia, iar in Eu sa ve vinde sub sigla Lancia ca si Chrysler 200.
Lasa-ti neuronul sa faca ravagii in alta parte.
.... astia nu stiu sa iasa din formele astea tampite
Cat despre acest model, 300C, nu avea rost sa'i aduca prea multe modificari, l'au restilizat putin pentru a revigora vanzarile in USA.
Daca nu ai habar decat de tdi'ul tau atunci nu te mai apuca sa vb prostii pe toate site'urile.
On-topic Americanii nu se europenizeaza ! DUH, sunt americani doar ?!, pur si simplu de cand, cu noua alianta Fiat Chrysler ( nu cum a scris Mr1 Neuron mai sus ) se gandesc mai mult la PROFIT si mai putin gisturile Publicului European sau American, astfel mi se pare o tentativa esuata de a imbina cele 2 gusturi.
DUPA CARE MIAM LUAT UNUL BENZINAR DE 5.7L HEMI.ERA FOARTE BUN.MERGEA FOARTE BINE ERA ADUS DIRECT DIN AMERICA DE UN ROMAN
ERA RACHETA
DAR CONSUMA ENORM
CAT DESPRE NOUL MODEL NU STIU CE SA ZIK PANA NUL VAD IN REALITATE SI IL TESTEZ.MIE MI SE PARE FRUMOS EXTERIORUL UN FACELIFT PRONUNTAT,SPER SA NU MAI FIE CU ACELEASI PR SI PRETUL.....CAREL MERITA NU ,,UNFLAT,,.SALUTAREEE