VIDEO: Superreclama Ferrari-Shell
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Ultima creatie publicitara realizata de Ferrari si Shell este o incredibila personalizare a ideii de Street Racing.
Una dintre cele mai stranse colaborari dintre un constructor auto si un producator de combustibil este cea dintre Ferrari si Shell.
In 2007, legatura dintre cele doua companii a ajuns la 60 de ani, prilej cu care Ferrari a creat un superspot publicitar in care ne sunt prezentate toate monoposturile de Formula 1 care au facut istorie in Marele Circ.
In plus, locurile in care a fost filmat spotul spun totul despre ideea Ferrari: Roma, Monaco, Rio de Janeiro, New York si Hong Kong.
Spotul dureaza doua minute, a fost regizat de Antoine Bardou Jacquet si produs de David Stewart. A se urmari doar cu sunet!
Adauga un comentariu
Automarket nu este responsabil pentru acuratetea informatiilor din comentariile postate de cititori. Ne rezervam dreptul de a selecta comentariile.
Ultimele stiri din Video
-
Spaniolii de la km77 au luat noul BMW X3 pentru a afla cum se descurcă la testul elanului. Aceștia au spus că la partea de slalom SUV-ul bavarez s-a descurcat bine, dar a întâmpinat probleme la partea de evitare a obstacolelor la viteză. Aflați în video c (27.10)
-
Ce este mai rapid într-o liniuță? Un Lamborghini Huracan Performante stock sau un Audi RS6 modificat cu 840 de cai putere și un cuplu de 1.140 Nm? Asta au vrut să afle și cei de la carwow printr-un drag race. Aflați în video care model a câștigat. (26.10)
-
Care este cel mai rapid SUV britanic? Cei de la Car Expert au vrut să alfe, iar pentru asta au realizat o liniuță între Range Rover Sport SV și Aston Martin DBX707. Aflați în video care model a câștigat. (25.10)
-
Toyota, cel mai valoros brand auto. Mercedes-Benz și BMW pe podium

-
Record stabilit de Skoda Superb 2.0 TDI: 2.831 de kilometri cu un singur plin

-
Fostul șef Stellantis crede că grupul se va destrăma

-
Skoda 1000 MBX reinterpretată pentru era modernă. A fost unul dintre cele mai rare modele ale mărcii

-
Volkswagen nevoită să oprească producția lui ID. Buzz și Multivan la fabrica din Germania

Intrebari & Raspunsuri
Close
Inchide notificarea pentru



frumoasa exprimare
Genul de reclama care imi face pielea de gaina. UAUUUUUUUUUUUUU
Lucrez in publicitate si pot spune ca e genul de spot care in mod sigur iti ramane intiparit in minte si pe care-ti vine sa-l trimiti si prietenilor.Bineinteles ca este targetat si ca se adreseaza celor care "cunosc" despre masini si ce inseamna Formula 1,Ferrari sau Shell.
Jos palaria!
Adevarat spot.
ALtii se chinuie sa faca campanii despre conceptul ca "Strada nu este circuit" si vine Ferrari cu Shell si il demonteaza in 2min. Frumoasa treaba!
Oricum, realizarea este de exceptie, se observa ca au fost investite sume exorbitante in creatie/productie/publishing!