Alfa Romeo 8C Competizione: album foto
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Automarket va ofera un album foto cu impresionantul model Alfa Romeo 8C Competizione.
Unul dintre cele mai de succes coupe-uri din acest secol, Alfa Romeo 8C Competizione, a fost produs doar in 500 de exemplare. Comenzile pentru 8C Competizione s-au epuizat inainte de a fi lansat oficial pe piata.
Surse din cadrul importatorului Alfa Romeo in Romania, AutoItalia, ne-au relatat ca modelul a fost comandat si in tara noastra dar nu au mai fost exemplare disponibile.
Prima parte a denumirii modelului, „8C”, reprezinta numarul de cilindri, iar „Competizione” este un omagiu adus coupe-ului sportiv 6C 2500 Competizione din 1950, condus de Juan Manuel Fangio in celebra cursa Mille Miglia.
Detalii privind caracteristicile modelului le puteti vizualiza AICI .
Adauga un comentariu
Automarket nu este responsabil pentru acuratetea informatiilor din comentariile postate de cititori. Ne rezervam dreptul de a selecta comentariile.
Ultimele stiri din General
-
Chinezii de la Xiaomi au stabilit un nou record pe Nurburgring. Modelul electric SU7 Ultra este cel mai rapid sedan electric de serie testat vreodată pe legendarul circuit german. (11.06)
-
Presa britanică a anunțat oficial noii prezentatori pentru următorul sezon al emisiunii The Grand Tour. Noua echipă va fi alcătuită din doi canadieni, Thomas Holland și James Engelsman și din britanicul Francis Bourgeois. (04.06)
-
Cea mai nouă machetă LEGO Technic este dedicată modelului Aston Martin Valkyrie. Pachetul conține 707 piese și costă 60 de euro pe continentul european. (02.06)
-
Amenințare directă
-
Noi imagini cu viitorul BMW iX3: autonomie de 800 km
-
Prima imagine cu noua generație Audi Q3. Data lansării a fost confirmată
-
Noul Audi Q5, disponibil acum și în versiuni cu motor hibrid plug-in
-
Noi imagini cu viitorul Mercedes-Benz GLC electric: lansarea, la Salonul Auto din Munchen
Intrebari & Raspunsuri
Close
Inchide notificarea pentru
Comentarii (1)