Audi are un nou sistem de navigatie pentru A3, TT si R8
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Audi a anuntat oficial ca a introdus sisteme de navigatie revizuite pe trei dintre modelele sale: TT, A3 si R8. Noul MMI (Multi Media Interface) promite o calculare mult mai rapida a rutelor multumita procesorului de 600 de MHz si o redare mult mai buna a datelor multumita noului ecran de 6.5 inch cu o rezolutie de 800x480 pixeli.
Ecranul sistemului de navigatie ascunde un suport de carduri SD si SDHC cu o capacitate maxima de stocare de 32 de GB, ceea ce se traduce in 14.000 de melodii si aproximativ 700 de ore de muzica. Noul sistem de navigatie poate fi combinat in cazul lui R8 cu o camera pentru mersul cu spatele si in cazul modelelor TT si A3 cu un set de senzori de parcare, fata si spate, care indica distanta pana la obstacul pe ercanul LCD.
Audi a fixat un pret cuprins intre 2270 si 2565 de euro pentru noul sistem de navigatie MMI.
via |Carscoop
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din Tehnologie
-
Sistemul de conducere autonomă BMW Highway Assistant este utilizat la scară largă de către clienții mărcii germane. Datele arată că aceștia au parcurs în total peste 200 de milioane de kilometri fără mâini pe volan cu ajutorul sistemului. (09.06)
-
Toyota a depus un nou brevet pentru un sistem care simulează oprirea motorului unei mașini electrice dacă este selectată o treaptă de viteză incorectă. Sistemul va măsura și abilitățile șoferului. (09.06)
-
Consideri că stilul tău de condus este cu adevărat unul responsabil? În traficul de zi cu zi, micile tale obiceiuri contează: o frânare bruscă, o accelerare puternică, un viraj luat prea din scurt sau o privire aruncată spre telefon influențează siguranța unei călătorii și pot avea consecințe nefericite. (27.05)
-
Noul Audi Q7: design complet nou și motor V6 diesel mild-hybrid

-
Noul concept BMW M Neue Klasse anunță primul M3 electric din istorie

-
Opel confirmă noul Astra și noul Corsa: patru modele noi până în 2030

-
Succesorul lui Ford Fiesta va avea versiuni de performanță

-
Stella Li, vicepreședinte executiv BYD: producția de automobile în Ungaria va începe la finalul anului 2026













Comentarii (2)