BMW vor avea navigatie profesionista
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
BMW a anuntat semnarea unui contract de colaborare cu liderul mondial al pietei de sisteme de navigatie, Navteq. Pana in 2010, toate pachetele de navigatie construite ca standard in modelele germane vor fi semnate Navteq, indiferent ca modelele se vand in Europa, Africa, Australia, Asia sau in cele doua Americi.
In cadrul contractului dintre BMW si Navteq se arata ca utilizatorii modelelor constructorului german pot beneficia de update al sistemului de navigigatie la pret preferential.
"Fiabilitatea si calitatea hartilor si capacitatea continua de a ne dezvolta continutul stau la baza faptului ca BMW ne-a ales ca parteneri. Daca BMW are astazi incredere in noi, acest lucru se intampla pentru know how-ul nostru", a declarat Jeff Mize, senior vicepresedinte al Navteq.
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din Tehnologie
-
Volvo a anunțat o actualizare majoră a sistemelor multimedia pentru toate modelele sale. Noua actualizare va aduce o interfață grafică nouă și un răspuns de două ori mai rapid la comenzi. De asemenea, pilotul automat adaptiv va deveni dotare standard pentru toate modelele mărcii din 2026. (03.06)
-
Apple a lansat oficial noua sa aplicație pentru sistemele multimedia auto. Noua aplicație se numește CarPlay Ultra și față de sistemul obișnuit, noua aplicație este afișată pe toate ecranele mașinii, inclusiv pe instrumentarul digital. (16.05)
-
Mercedes-Benz a anunțat că va adopta tehnologia steer-by-wire din 2026, ceea ce înseamnă că nu există o conexiune mecanică între volan și roți. Astfel, devine primul constructor german care integrează acest sistem în modelele de serie. (23.04)
-
Amenințare directă
-
Prima imagine cu noua generație Audi Q3. Data lansării a fost confirmată
-
Noi imagini cu viitorul BMW iX3: autonomie de 800 km
-
Noul Audi Q5, disponibil acum și în versiuni cu motor hibrid plug-in
-
Noi imagini cu viitorul Mercedes-Benz GLC electric: lansarea, la Salonul Auto din Munchen
bmw ? bravao lor au facut nimic si nici macar nu spune nimeni de unde e ideea.......
La fel ca si constructorii japonezi , bmw incearca sa faca ceva.Sa le dorim succes in incercarile lor !