Bugatti Bordeaux nu-si va face aparitia la Frankfurt
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Mult asteptata limuzina Bugatti va lipsi de la Salonul Auto de la Frankfurt. Oficialii spera ca modelul sa intre in productie in anul 2012.
Zvonul, conform caruia un nou model Bugatti va fi prezentat la Salonul Auto de la Frankfurt a fost infirmat. In urma a doua teasere aparute pe internet, fanii Bugatti asteptau toamna aceasta lansarea unui coupe in 4 usi, botezat Bordeaux.
Bugatti Bordeaux va dispune de propulsorul de pe modelul Veyron, un W16 ce va livra 1001 CP. Coupe-ul in 4 usi va accelera de la 0-100 de km/h in 3 secunde si va atinge o viteza maxima de 402 km/h. Oficialii Bugatti spera ca noul concept aparut in teasere sa isi faca aparitia pe piata in anul 2012.
via | leftlanenews
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Automarket nu este responsabil pentru acuratetea informatiilor din comentariile postate de cititori. Ne rezervam dreptul de a selecta comentariile.
Ultimele stiri din General
-
Noua siglă ușor restilizată a celor de la BMW, introdusă odată cu lansarea noului iX3, va fi prezentă pe toate modelele mărcii începând din februarie. Noua siglă primește schimbări subtile, printre care culori ușor rearanjate și o textură nouă. (02.02)
-
Porsche a anunțat un nou șef de design și marchează un final de epocă în acest departament. După 22 de ani, Michael Maurer va fi înlocuit de către Tobias Suhlmann, fostul șef de design al celor de la McLaren. (29.01)
-
Francois Provost, CEO-ul Grupului Renault, a declanșat o restructurare amplă în cadrul grupului francez cu scopul de a reduce costurile. Ca parte a acestei restructurări, divizia de mașini electrice Ampere, înființată la sfârșitul lui 2023, va fi desființată în luna iulie. (22.01)
-
Șeful de design Audi critică ecranele mari din habitaclu: "Nu oferă cea mai bună experiență"

-
Noul BYD Sealion 5 DM-i a ajuns în România: start de la 27.600 euro

-
STUDIU: Mașinile rulate, importate din străinătate, au șanse foarte mari să aibă kilometrajul dat înapoi

-
Noul Mercedes-Benz Clasa S facelift, cel mai avansat model din istoria mărcii

-
Volkswagen, cea mai înmatriculată marcă în segmentul PHEV din România în 2025

Intrebari & Raspunsuri
Close
Inchide notificarea pentru












Comentarii (0)