Cadillac dezvolta viitorul ATS, rival pentru C-Klasse si Seria 3
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
General Motors forteaza procesul de revenire a brandului Cadillac pe segmentul premium. Constructorul din Statele Unite incearca sa cucereasca publicul nord-american dar si pe cel din Europa cu produse noi, ultimul membru sosit in gama fiind coupe-ul CTS.
Pe viitor, subsidiarul GM isi propune sa dea nastere unui model premium, capabil sa rivalizeze cu mult mai titratii Mercedes C-Klasse si BMW Seria 3. Modelul ar urma sa se numeasca ATS si sa fie anticipat de un concept asteptat sa isi faca aparitia in cadrul Salonului de la Paris sau al celui de la Los Angeles, de la sfarsitul anului.
Versiunea de serie ar urma sa fie un sedan premium, cu propulsie posterioara, care ar urma sa dea nastere mai apoi unor versiuni break, coupe si cabrio. In cazul acestuia din urma, americanii au inca o dilema privind tipul acoperisului. Sunt cantarite avantajele unui acoperis metalic si cele ale unui acoperis din panza, asemeni vechiului A4 si noului A5.
via | edmunds
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din Modele noi
-
Xiaomi a prezentat oficial noul model electric Skynomad. SUV-ul chinezilor este un model electric cu autonomie extinsă și se folosește de un motor termic pe post de generator. (31.07)
-
Mercedes-Benz a prezentat oficial noua generație GLA. Cel mai mic SUV din gama producătorului german este oferit pentru prima dată în versiuni electrice, iar de la începutul anului viitor va fi lansată și o versiune hibridă. (30.07)
-
Mini a publicat primele imagini oficiale cu noul Countryman Edition. Aceasta este o viitoare versiune de teren a modelului compact, iar prezentarea oficială va avea loc în această toamnă. (29.07)
-
Noul Audi Q9: noul etalon al mărcii are un motor V6 diesel mild-hybrid

-
Noul Zeekr 9X debutează în Europa: SUV premium cu 897 CP și autonomie de 737 km

-
Permisul de conducere se schimbă în România: disponibil și pe telefon

-
Ferrari Luce și-a atins ținta de vânzări pentru 2026, la două luni după lansare

-
BMW: 50.000 de exemplare iX3 produse în Ungaria













Comentarii (0)