Christopher Reitz, noul designer-sef la Alfa Romeo
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Alfa Romeo l-a anuntat pe Christopher Reitz (foto-stanga) in functia de sef al departamentului de design. Reitz il inlocuieste pe Frank Stephenson, care si-a inaintat demisia saptamana trecuta din cadrul Grupului Fiat.
Noul designer-sef de la Alfa Romeo a studiat Art Center Europe din Elvetia dupa care si-a inceput cariera de designer la Volkswagen. Reitz a continuat sa urce pe scara ierarhica, ajungand seful departamentului Advance Design de la Audi, inainte sa fie angajat in cadrul companiei Nissan.
Christopher Reitz, ruda a familiei Porsche, este acum responsabilul principal al uneia dintre cele mai mari marci auto din lume in materie de design.
Nu se cunoaste inca destinatia lui Frank Stephenson , considerat unul dintre cele mai mari talente existente intre designerii auto de la nivel mondial.
Via | Alfa Romeo
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Modele Alfa Romeo in Romania
-
Alfa Romeo 4C Preţ: 66.960 €
-
Alfa Romeo 4C Spider Preţ: 76.880 €
-
Alfa Romeo Giulia Preţ: 33.825 - 73.185 €
-
Alfa Romeo Giulietta Preţ: 21.619 - 29.750 €
-
Alfa Romeo Stelvio Preţ: n/a - 96.250 €
Ultimele stiri din Industrie
-
Una dintre cele mai recente inițiative ale producătorului german este un nou proiect Mercedes-Benz Places în Dubai. Acesta va fi al doilea proiect de acest tip din oraș și unul dintre puținele existente la nivel mondial. (15.01)
-
Jeep lansează o nouă ediție specială pentru modelele Wrangler și Gladiator. Ediția aniversară se numește 85th Anniversary și marchează 85 de ani de excelență în off-road. (13.01)
-
General Motors a anunțat că va înregistra un cost excepțional de 6 miliarde de dolari pentru a renunța la o parte din investițiile sale în vehicule electrice. (12.01)
-
Kia: primele imagini cu noul K4 Sportswagon, variantă break pentru Europa

-
Noul Volkswagen ID. Era 9X, primul model al mărcii cu motor termic pe post de generator

-
Noul Renault Filante, un SUV premium pentru piețele din afara Europei

-
Versiune nouă pentru Toyota Land Cruiser: V6 twin-turbo, hibrid, cu 457 CP

-
Raliul Dakar 2026: Ford preia conducerea, Dacia rămâne în lupta pentru victorie













Comentarii (0)