Concept nou Mazda la Moscova
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Mazda va prezenta un concept nou la Salonul Auto de la Moscova, evniment care urmeaza sa se desfasoare intre 26 august si 7 septembrie. Constructorul nipon a dezvaluit astazi presei primele informatii si imagini ale noului concept care este derivat din linia de design Nagare.
Designul noului concept se incadreaza perfect in curentul lansat de predecesoarele sale: Nagare, Ryuga, Hakaze, Taiki si Furai. Noul crossoverul Mazda va avea un aspect sportiv si va viza in principal tinerii ca potentiali clienti. Producatorul nipon urmeaza sa construiasca un SUV compact care va fi destinat in special pietei din Rusia.
Mazda mizeaza pe succesul modelelor SUV pe piata ruseasca, clasa ce reprezinta 20% din vanzarile auto anuale. De asemenea, cresterea rapida a pietei rusesti reprezinta o atractie pentru producatori auto din intreaga lume.
Via | Mazda
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Modele Mazda in Romania
-
Mazda 2 (2014-prezent) Preţ: 10.490 - 19.390 €
-
Mazda 3 Preţ: 19.900 - 23.090 €
-
Mazda 3 facelift Preţ: 15.290 - 26.390 €
-
Mazda 3 Sedan facelift Preţ: 16.790 - 26.390 €
-
Mazda 6 Preţ: 25.190 - 35.990 €
-
Mazda 6 Tourer Preţ: 25.190 - 37.990 €
-
Mazda CX-3 facelift Preţ: 22.590 €
-
Mazda CX-5 Preţ: 22.490 - 40.190 €
-
Mazda MX-5 (2014-prezent) Preţ: 20.090 - 28.290 €
-
Mazda MX-5 RF Preţ: 25.890 - 33.190 €
Ultimele stiri din Concepte
-
Lynk & Co a dezvăluit oficial noul GT Concept. Acesta anunță un viitor model de performanță, primul din istoria mărcii, iar conceptul a fost creat pentru a sărbători 10 ani de existență a brand-ului. (27.04)
-
Nissan a prezentat oficial noul concept Terrano PHEV, care anunță un viitor model de teren pentru piața din China. Noul concept are sub capotă un motor hibrid cu încărcare la priză. (26.04)
-
Smart a dezvăluit oficial noul concept #2, care anunță un viitor model de serie electric de oraș. Succesorul exclusiv electric al vechiului Smart Fortwo primește o nouă platformă dedicată și o caroserie cu detalii atipice pentru o mașină de oraș. (22.04)
-
Noul MG4 Urban poate fi comandat în România: start de la 20.000 de euro

-
Motorizare nouă pentru Renault Clio: benzină+GPL și 1.450 km autonomie totală

-
Marca Oltcit, reînregistrată de Ford Otosan: fosta marcă românească va fi protejată

-
Audi readuce la viață o mașină care a stabilit un record de viteză în anii ’30

-
INTERVIU: Co CEO MATEROM, importator al mărcii LEPAS în România: "Vrem să vindem 700 de unități până la finalul anului"















Comentarii (0)