Cum investeste Marea Britanie in tinerii piloti?
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Malcolm Wilson, managerul echipei BP Ford Abu Dhabi, a dat sfaturi si asistenta tinerilor piloti de raliuri din Marea Britanie.
Wilson a vorbit in cadrul British Rally Elite, eveniment care a avut loc la Universitatea din Edinburgh, aratand tinerilor piloti care aspira la WRC ce vor echipele concurente in Campionatul Mondial de Raliuri de la acestia. La eveniment a mparticipat si Matthew Wilson, tanarul pilot britanic de la Stobart, care a prezentat viitorilor piloti o serie de abilitati necesare pilotarii la cel mai inalt nivel.
British Rally Elite este un program national care are menirea sa descopere si sa sustina cei mai talentati tineri piloti din Marea Britanie. Guvernul britanic face aceste investitii pentru ca tinerele talente care trec prin acest institut sa ajunga la cel mai inalt nivel si redea glorie coroanei britanice odata cu succesele din WRC.
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din Video
-
Sebastian Loeb si Mikko Hirvonen se vor lupta in Raliul din Tara Galilor pentru titlul de campion in WRC in sezonul 2009. Ultima etapa din campionatul WRC va avea loc in weekendul 23-25 octombrie. (05.10)
-
Edwin Keleti si Victor Ponta au prezentat masina cu care vor debuta in WRC. Cei doi vor debuta la etapa din Spania din 30 septembrie la bordul unui Renault Clio R3 Maxi Evo. (10.09)
-
Dublul campion mondial de WRC Marcus Gronholm se intoarce in competitia la care a excelat la bordul unui Subaru Impreza. (26.02)
-
Noua Omoda 7, lansată oficial în România: start de la 39.990 euro

-
Noul Jeep Compass, lansat în România: start de la 34.500 euro

-
Noutăți pentru Skoda Elroq și Enyaq: sistem multimedia nou și baterii LFP

-
(P) Toyota C-HR+ electric: SUV-ul coupe revine într-o formă complet nouă, cu până la 343 CP și autonomie de 600 km

-
Electric sau hibrid? Redacția Automarket răspunde cu ajutorul a două modele electrificate Renault




Comentarii (0)