Grand Theft Auto V a fost anunţat oficial
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Rockstar Games a anunţat oficial faptul că seria Grand Theft Auto va continua în scurt timp prin lansarea episodului al cincilea.
Deocamdată, singura legătură vizuală pe care Rockstar a publicat-o este un teaser în care este prezentat logo-ul noului joc video. Tot pe site-ul oficial al celor de la Rockstar suntem anunţaţi că primul trailer al Grand Theft Auto V va apărea în 2 noiembrie.
Grand Theft Auto V vine după un episod al patrulea lansat în 2008 care a fost foarte apreciat de public şi de jurnalişti. Dacă în GTA 4 personajul era Niko Bellic, un est-european care ajunsese în SUA pentru a-şi continua viaţa şi pentru a încerca să se îmbogăţească, noul episod al seriei lansate în premieră în 1997 ne va rezerva câteva surprize interesante din punctul de vedere al gameplay-ului. Rămâne de văzut care vor fi noutăţile imediat după ce Rockstar va publica primul trailer şi informaţii generale despre Grand Theft Auto V.
via | Rockstar
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din General
-
Grupul Renault a confirmat oficial că va participa la ediția din acest an a Salonului Auto de la Paris cu toate mărcile sale. Vor fi expuse mai multe modele noi și concepte ale mărcilor Renault, Dacia, Alpine și Renault Pro+. (21.04)
-
Ford Mustang GTD Competition a stabilit un nou record pe circuitul Nurburgring Nordschleife. Modelul de performanță devine oficial cea mai rapidă mașină americană de stradă pe acest circuit, după ce a doborât recordul precedent deținut de Chevrolet Corvette ZR1X. (17.04)
-
Dacia a lansat o nouă aplicație de telefon pentru clienții din România. Începând de astăzi, gama completă Dacia poate fi văzută de acasă pe telefon sau tabletă în realitate augmentată. (16.04)
-
Chinezii revoluționează piața bateriilor pentru electrice: încărcare în 6 minute și jumătate

-
Hyundai: primele imagini cu noul Ioniq V. Autonomie de 600 km

-
Stellantis schimbă strategia: se va concentra pe 4 dintre cele mai importante mărci

-
La modă

-
Șeful Alfa Romeo: „Lumea nu este pregătită peste tot pentru mașini electrice”






Si oamenii mari (ce'i drept de pana in 33 de ani) se joca (mai bine spus fac misiunile alea. Eu zic ca merita jucat macar o data indiferent ce varsta ai.
ps. oricum San Andreas a fost si va ramane cel mai bun GTA. Dar poate il depaseste V...ca 4 nu a reusit.
Rami de vreo:3-4 gb,
Processor:trial core CPU de vreo 3.0 GHz,
etc...
gta v va fi cel mai tare gta dar o sa fie mult mai tare ca gta iv sau ca gta san andreas deaoarece poti face tot cam aceleas lucruri sa te duci la cafenea cu compiutare sa ati speli masina sau sati tunezi masina .etc.
Below you can see our list of expected requirements
OS: Windows XP, Vista or Windows 7
CPU: Intel Core 2 Duo 3 GHz or similar
RAM: 3 GB and +
HDD: 30 GB free disk space +
Graphics: 512 MB Graphics Memory +
Sound Card: DirectX 9 Compatible
DirectX: Version 9
Supported Graphics Cards (GPU): Nvidia 8600 + or ATI 3870 +
Minimum Grand Theft Auto V requirements:
Processor: Intel Core 2 Duo 2.6 Ghz or equivalent
Memory/RAM: 2 GB Ram
Video Card: 512MB NVIDIA 7900 or 512MB ATI X1900
Hard Disk Space: 30 – 40 GB
Operating System: Windows XP SP3 or Windows Vista SP1 or Windows 7 SP1
Recommended system requirements:
CPU: Intel Core 2 Quad 3.66GHz or equivalent AMD
RAM: 4 GB
Video Card (GPU): 1GB NVIDIA 8600 or 1 GB ATI
Hard Disk Space: 40 GB free HDD
Operating System: Vista SP 2 or Window 7 SP 1
GTA V - primul
GTA IV(The Ballad of Gay Tony,The Lost and Damned)-al doilea
GTA San Andreas-al treilea
Capacitate HDD: 750
Frecventa procesor (GHz): 2.2 / 3.1
Chipset video: NVIDIA GeForce GT 630M
Tip HDD: HDD
Interfata HDD: SATA
Memorie video ram: Dedicata 2048MB
Viteza de rotatie (rpm): 7200
Iar la PC-ul cred ca rup placa video (de 256 MB) in doua pana atunci,ori ca sa nu pierd timp il arunc de la etaj !!!
as vrea sa stiu daca mil pot lua de undeva in perioada asta. sunt sigur ca o sa fie cool doar dupa reclame abia astept sa apara
Average FPS: 51.08
Duration: 37.39 sec
CPU Usage: 74%
System memory usage: 64%
Video memory usage: 59%
Graphics Settings
Video Mode: 1920 x 1080 (60 Hz)
Texture Quality: High
Texture Filter Quality: Very High
View Distance: 100
Detail Distance: 100
Hardware
Microsoft Windows 7 Ultimate
Microsoft Windows 7 Ultimate
Video Adapter: NVIDIA GeForce GTX 660
Video Driver version: 310.70
Audio Adapter: Speakers (VIA High Definition Audio)
AMD Phenom(tm) II X4 965 Processor
File ID: benchmark.cli