Honda lanseaza un MPV revolutionar: Skydeck Concept
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Ofensiva "verde" pregatita de Honda pentru Salonul Auto de la Tokyo include, pe langa deja anuntatele CR-Z de serie si EV-N, si un MPV in stadiu de concept, botezat Skydeck. Studiul de design prezentat de japonezi va fi expus in aceeasi HELLO! Zone alaturi de fratii sai ecologici si promoveaza o noua abordare a segmentului MPV.
Majoritatea constructorilor cauta sa inlesneasca accesul pasagerilor in interiorul acestui tip de vehicule, lucru pe care incearca sa-l faca si Honda. Japonezii au cazut de acord ca un viitor MPV de serie ar trebui sa beneficieze de usi cu deschidere verticala pentru pasagerii fata si portiere glisante pentru locurile din spate.
Skydeck poate transporta pana la sase persoane, accesul pe cel de-al treilea rand de scaune fiind facilitat de culisarea randului doi. Interiorul conceptului Skydeck este destul de minimalist, Honda alegand aceeasi simplitate ca si in cazul micro-car-ului EV-N.
Lista de accesorii este insa completata de un acoperis panoramic si de un set de jante de culoare verde. hibrid, inspirat de Honda Insight.
Nu putea lipsi bineinteles trenul de rularevia | Autoblog
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din Concepte
-
Italienii de la Italdesign au dezvăluit primele imagini cu un nou concept al unei mașini electrice. Conceptul a fost creat de către casa de design italiană la cererea celor de la Volkswagen. (12.09)
-
Constructorul sud coreean a prezentat la Munchen noul Concept Three. Acesta anunță un model compact pur electric, care va intra în familia Ioniq. Este vorba despre viitorul Ioniq 3. (09.09)
-
Spaniolii de la Cupra au prezentat conceptul Tindaya în cadrul Salonului Auto de la Munchen. Detaliile tehnice nu se cunosc, dar știm că noul Tindaya anunță viitorul limbaj de design al mărcii. (09.09)
-
Euro 7 mai face o victimă: Audi va retrage motorul său cu 5 cilindri în 2027
-
Înlocuitorul lui Ford Focus va fi un SUV compact: lansare în 2027
-
Italienii prezintă un nou concept creat la cererea Volkswagen
-
Renault Megane electric, eclipsat de noile 4 și 5. Francezii schimbă strategia
-
Lynk&Co 08 lansat oficial în România: versiune PHEV cu autonomie electrică de 200 kilometri
e prea mult.
3 stiri in 4 ore !!!
cool :)
foarte interesant!