Mercedes transportă celebrităţile Festivalului de la Cannes în maşini aurite
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Mercedes joacă un rol important şi anul acesta în cadrul Festivalului de Film de la Cannes. Constructorul german este partener oficial al evenimentului de gală şi are misiunea de a transporta toate vedetele ce vor călca pe covorul roşu.
Pentru a sărbători cum se cuvine cel de-al 65-lea trofeu Palme d'Or, ce urmează a fi decernat zilele următoare, Mercedes a venit cu o idee care i-ar putea face invidioşi până şi pe şeicii din Orientul Mijlociu. Germanii au decis să îmbrace în aur întreaga flotă de automobile care va transporta celebrităţile în perioada 16-27 mai. Au primit tratamentul regesc chiar şi SUV-urile, reprezentate de noul ML.
Ca să se asigure că publicul înţelege prezenţa sa alături de marile nume ale filmului, Mercedes a inscripţionat pe toate maşinile aurite “Star inside. Star Outside“, cee ce se traduce “Star la interior. Star la exterior“.
Pe lângă caleştile aurite, Mercedes pune la dispoziţia celor prezenţi la festival şi o flotă de vehicule AMG.
Ele pot fi testate chiar şi de vizitatori pe şoselele Rivierei franceze.via l carscoop
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din General
-
Toyota va avea un CEO nou începând din această primăvară. Kenta Kon va prelua această funcție și va fi noul CEO al mărcii japoneze din 1 aprilie. Acesta îl va înlocui pe Koji Sato, care va deveni noul vicepreședinte al mărcii. (06.02)
-
Noua siglă ușor restilizată a celor de la BMW, introdusă odată cu lansarea noului iX3, va fi prezentă pe toate modelele mărcii începând din februarie. Noua siglă primește schimbări subtile, printre care culori ușor rearanjate și o textură nouă. (02.02)
-
Porsche a anunțat un nou șef de design și marchează un final de epocă în acest departament. După 22 de ani, Michael Maurer va fi înlocuit de către Tobias Suhlmann, fostul șef de design al celor de la McLaren. (29.01)
-
Volkswagen Touareg, cel mai vândut SUV premium din România în 2025

-
Hyundai va lansa 5 modele noi pentru Europa în următoarele 18 luni

-
Șeful Mercedes-AMG: Renunțăm la motorul cu 4 cilindri de pe C 63

-
BMW dă startul producției de pre-serie a noului i3

-
BMW: Noua siglă văzută pe iX3 va fi prezentă pe toate modelele din februarie















kitch sau cool????????