Mitsubishi i-MiEV, promovat pe aeroportul din Frankfurt
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Dealerul german Mitsubishi Motors Deutschland, a decis sa urmeze o politica de marketing inteligenta si de aceea a furnizat doua modele electrice i-MiEV proprietarului aeroportului din Frankfurt.
Intreaga suprafata a acestui aeroport este strabatuta de apoximativ 3000 de vehicule, iar oficialii acestuia doresc sa incorporeze si masini ecologice in aceasta "flota". Pe viitor, Fraport AG, proprietarul aeroportului, planuieste sa creasca numarul de vehicule electrice cu pana la 20% pana in anul 2015, iar la sfarsitul anului 2020 doresc ca 60% din automobilele aflate in proprietatea lor sa fie unele actionate de energia electrica.
"Modelele i-MiEV distribuite la aeroportul din Frankfurt marcheaza un nou pas in strategia de durabilitate a Fraport. In ceea ce priveste emisia de CO2 si mobilitatea pe suprafata aeroportului este un punct de start esential. Masinile 100% electrice cu o autonomie de 160 de kilometri sunt ideale pentru utilizarea pe distante scurte.", a declarat Stefan Schulte, presedintele Fraport AG.
Via | automobilesreview
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Modele Mitsubishi in Romania
-
Mitsubishi ASX Preţ: 17.981 - 28.905 €
-
Mitsubishi Eclipse Cross Preţ: 24.228 - 33.629 €
-
Mitsubishi L200 4 usi Preţ: 24.919 - 34.201 €
-
Mitsubishi Outlander Preţ: 24.609 - 45.434 €
-
Mitsubishi Outlander PHEV facelift Preţ: 42.352 €
-
Mitsubishi Pajero Preţ: 32.988 - 45.696 €
Ultimele stiri din General
-
În urma unei acțiuni desfășurate timp de două zile, în cele mai scumpe cartiere din Londra, poliția a confiscat mașini în valoare totală de 9.3 milioane de euro. "Vedeta" este un Ferrari Monza SP2. (11.08)
-
Nissan a anunțat că va avea un designer șef nou începând din această toamnă. Noul șef de design al mărcii va fi Matthew Weaver, cel care a fost responsabil pentru design-ul modelelor Juke și Qashqai. (06.08)
-
Noul Mercedes-AMG CLA 45 4Matic+ a stabilit un record pe legendarul Nurburgring Nordschleife. Modelul de performanță al mărcii germane este oficial cea mai rapidă berlină, din segmentul său, pe acest circuit. (05.08)
-
Dacia deschide comenzile pentru cel mai puternic Sandero: start de la 19.700 euro

-
Noul Ferrari CZ26: exemplar unicat bazat pe SF90 Stradale

-
Primele imagini cu un nou SUV electric Mercedes-AMG

-
Prețuri noua Skoda Peaq în România: start de la 49.700 de euro

-
Opel marchează 35 de ani de la debutul primei generații Astra. Cel mai vândut Opel din istorie













Comentarii (0)