Nissan Skyline, vedeta filmului Fast&Furious, a fost furat dintr-un depozit
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Nissan-ul Skyline din filmul Fast&Furious a fost furat din depozitul in care era pastrat in Los Angeles. Modelul era depozitat impreuna cu o serie de autovehicule ce au fost folosite in acest film, precum si cateva automobile de colectie. Cu toate acestea, hotii au fost interesati doar de Skyline-ul folosit in acesta pelicula. Hotii care au pradat depozitul din Los Angeles au avut nevoie de numai 10 minute pentru a intra si fugi cu Nissan-ul pe care il doreau.
Skyline-ul era de fapt un GT-S care a fost "deghizat" sa arate ca un GT-R. Modelul a fost construit de Chris Milano in aproape doi ani. Dupa ce filmarile la blockbuster-ul Fast&Furious s-au incheiat, vehiculul a fost restaurat complet si avea o valoare estimata la 75.000 dolari.
Via | InsideLine
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Modele Nissan in Romania
-
Nissan 370Z facelift (2013-prezent) Preţ: 45.560 - 49.590 €
-
Nissan Juke (2014-prezent) Preţ: 15.150 - 28.690 €
-
Nissan Leaf Preţ: 33.990 - 38.900 €
-
Nissan Micra Preţ: 11.990 - 17.440 €
-
Nissan Navara Preţ: 30.130 - 40.660 €
-
Nissan Pulsar Preţ: 15.840 - 21.750 €
-
Nissan Qashqai facelift Preţ: 18.450 - 33.720 €
-
Nissan X-Trail facelift Preţ: n/a - 38.490 €
Ultimele stiri din General
-
Jaguar a negat oficial informația cu privire la presupusa concediere a lui Gerry McGovern, șeful de design al mărcii. Răspunsul mărcii britanice apare la două săptămâni după ce presa a raportat că omul din spatele controversatului concept Type 00 ar fi fost escortat afară din biroul său. (15.12)
-
Renault a închis serviciul său de ride-sharing Mobilize, la 4 ani după înființarea acestuia. Totodată, marca franceză își încetinește extinderea rețelei de stații de încărcare rapidă pentru mașinile din acest serviciu. (12.12)
-
Înalt oficial european: UE abandonează planul de interzicere a mașinilor cu motoare termice din 2035Uniunea Europeană abandonează planul de interzicere a vânzărilor de mașini noi cu motoare termice din 2035. Informația a fost confirmată de către Manfred Weber, președintele celei mai mari grupări politice din Parlamentul European. (12.12)
-
Porsche: „Ritmul de inovare al mărcilor chineze îți taie respirația”

-
Noul Opel Astra facelift: faruri LED adaptive și autonomie mărită pentru versiunea electrică

-
Noua Kia Seltos: SUV-ul subcompact ajunge acum și în Europa

-
Dacia deschide comenzile pentru noile Sandero și Sandero Stepway facelift: start de la 15.750 euro

-
Land Rover readuce pe piață clasicul Defender: culori noi, preluate de la Defender OCTA

















Respect!