Noul Range Rover Evoque va fi testat camuflat prin cele mai mari oraşe ale lumii
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Land Rover a anunţat oficial că noul Range Rover Evoque, SUV-ul compact premium prezentat în premieră acum două săptămâni, intră în ultima fază a dezvoltării sale: testele de şosea. Cum britanicii nu vor să piardă nicio ocazie de a-şi promova noul model, aceştia vor pune la lucru exemplarele camuflate ale modelului lor prin zece dintre cele mai cunoscute şi aglomerate oraşe ale lumii: New York, Paris, Shanghai, Sydney, Sao Paolo, Milano, Madrid, Londra, Berlin şi Moscova.
Vor exista zece maşini supuse testelor urbane din aceste oraşe cosmopolite, fiecare dintre aceste exemplare urmând să fie acoperit cu un camuflaj "dedicat" oraşului în care se află. Pe lângă un sticker imens prin care noul model din gama Range Rover îi "salută" pe locuitorii oraşului respectiv, camuflajul reprezintă de fapt harta localităţii de testare.
În paralel cu testele urbane ale lui Evoque care ţin locul şi de campanii publicitare, inginerii Land Rover vor pune la punct maşina şi în condiţii extreme, de la Cercul Polar de Nord la Ecuator, numărul total al testelor dinaintea lansării de piaţă a noului Range Rover Evowue urmând să depăşească 17.000.
via | Land Rover
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Modele Land Rover in Romania
-
Land Rover Discovery Preţ: 48.790 - 82.200 €
-
Land Rover Discovery Sport Preţ: n/a - 58.310 €
Ultimele stiri din Modele noi
-
Isuzu a prezentat oficial noul D-Max EV, prima versiune electrică a camionetei japoneze. Noul model utilitar promite o autonomie de peste 260 de kilometri. (30.04)
-
După ce anul trecut Aston Martin a scos din gamă verisunea de bază a SUV-ului DBX, producătorul britanic a rămas doar cu versiunea DBX707. Iată că Aston Martin a venit cu o versiune și mai puternică, numită S, cu 717 cai putere. (30.04)
-
Ferrari a prezentat oficial noul 296 Speciale, o versiune mai puternică a modelului 296 GTB. Noul model primește un motor hibrid mai puternic, precum și o vopsea exclusivă și un pachet aerodinamic nou. (29.04)
-
Volkswagen va lansa modele noi cu motoare termice pe post de generator
-
Renault deschide comenzile pentru Austral facelift în România: start de la 31.000 euro
-
Noul Citroen C5 Aircross: SUV cu motorizări hibride PHEV și versiuni electrice
-
Universal apreciat
-
Chinezii lansează o marcă nouă de pick-up-uri. Va ajunge și în Europa
Evoque pare sa fie un model mult mai finisat si tehnologizat decat predecesorii Freelander 1 si 2. Eu, personal, am avut 2 buc Freelander 1, conduc acum Freelander 2 si o sa comand si Evoque
Masina arata super si pretul nu va fi asa scump sigur
Ce zici, incerci data viitoare, clopotel?